КМДА тимчасово заборонила продаж швидкопсувних продуктів на ярмарках

19 Липня 2017, 08:57

Київська міська державна адміністрація разом із Держпродспоживслужбою ініціювали введення тимчасової заборони на реалізацію на ярмарках продуктів харчування, що швидко псуються. Про це  заявив перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс.

«Враховуючи підвищення температури повітря, сьогодні буде прийнято рішення щодо призупинення реалізації швидкопсувних продуктів на столичних ярмарках», – сказав заступник голови КМДА.

За словами начальника ГУ Держпродспоживслужби  у Києві Олега Рубана, до швидкопсувних належать продукти з малим терміном придатності, які повинні зберігатися при температурі не більше 4-8 градусів.

«Це м’ясо, молоко, риба, сир, кулінарні вироби. Всі інші продукти, овочі, фрукти можуть зберігатись при температурі від 10 до 20 градусів. Тому зараз, враховуючи спекотний період, є пропозиція призупинити продаж швидкопсувних продуктів харчування», – зауважив Олег Рубан.

Він додав, що холодильники, які деякі підприємці намагаються встановити на ярмарках, не можуть повноцінно справитись зі своєю функцією.

«Ці холодильники можуть працювати годину-дві, але навряд чи впораються з повноцінним охолодженням упродовж дня. Така техніка коштує дуже дорого, а тому її ніхто не використовує», – підкреслив голова Держпродспоживслужби.

Раніше Київська міська державна адміністрація встановила жорсткий контроль за якістю харчових продуктів, у зв’язку з випадками захворювань на ботулізм та гостру кишкову інфекцію.