КМДА: долю Будинку профспілок вирішать після експертної оцінки

16 Грудня 2014, 11:59

Подальша доля будівлі Будинку профспілок буде відома після експертної оцінки фахівців. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко в коментарі журналістам під час перерви в засіданні Київради.

"Я отримав інформацію від будівельників, що конструкції, на яких тримається будинок, дуже сильно пошкоджені. Ми повинні отримати оцінку експертів щодо будинку профспілок, які скажуть, яка майбутня доля будівлі. Якщо неможливо її ремонтувати, чи можна демонтувати, чи потрібно будувати нову", – зазначив Віталій Кличко.  

Нагадаємо, 14 грудня Віталій Кличко заявив, що Будинок профспілок у Києві є настільки пошкодженим, що його потрібно зносити і будувати новий.

Як відомо, у лютому цього року сутички протестувальників із силовиками переросли в озброєне протистояння, під час якого в центрі Києва загинули більше ста людей. Столичний Будинок профспілок, розташований на Майдані Незалежності, використовувався активістами як штаб Національного спротиву. Під час штурму Майдану в ніч із 18 на 19 лютого силовики підпалили Будинок профспілок, щоб протестувальники залишили будівлю.

Наприкінці вересня голова Федерації профспілок України Григорій Осовий розповідав, що в Будинку профспілок триває робота з очищення несучих конструкцій і вивезення сміття. За його словами, обстеження будівлі планується провести в жовтні, після чого буде проведено конкурс для залучення інвестора і підрядної організації для відновлення об`єкту. Голова ФПУ також наголосив, що поки що в планах федерації відновлення Будинку профспілок у тому вигляді, в якому він був до пожежі. За його оцінками, відновлення об`єкту обійдеться приблизно в 60 млн. грн.