Климпуш-Цинцадзе заявила, що Україна виконала понад 80% заходів програми співробітництва з НАТО за 2017 рік

5 Березня 2018, 11:47

Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе повідомила, що в 2017 році Україна виконала 81,9 %, заходів річної національної програми співробітництва з НАТО. Про це вона заявила на засіданні Міжпарламентської ради Україна-НАТО в Одесі, передає Урядовий портал.

 

"Із 375 заходів, передбачених Річною національною програмою співробітництва Україна-НАТО у 2017 році, виконано 307 або 81,9 %, 49 заходів виконуються, 19 – не виконано з об’єктивних причин", – йдеться в повідомленні.  

 

Водночас Климпуш-Цинцадзе пояснила, що заходи невиконанні через скасування або перенесення строку їхнього виконання на 2018 рік. Зокрема, за ініціативою організаторів, а також переорієнтацією першочергових потреб через проведенням АТО в Донецькій та Луганській областях.

 

Крім того, віце-прем'єр заявила, що програма на 2018 рік містить 444 заходів за участю 58 міністерств та відомств, не враховуючи місцеві органи влади, інші інституції чи організації.

 

"Уже ближчими днями ми розпочнемо підготовку РНП на 2019 рік, поєднавши цю роботу з підготовкою державного бюджету на 2019 рік. Наше завдання вперше побудувати "дорожню карту" підготовки до членства в НАТО, яка була б за змістом та ідеологією споріднена з програмою діяльності Уряду, мала б відповідне фінансове наповнення", – додала вона.

 

Нагадаємо, 28 лютого на прес-конференції президент України Петро Порошенко заявив про пропозиції заякорити у Конституції європейську та євроатлантичну інтеграцію країни. Згодом голова Конституційного суду України Станіслав Шевчук заявив, що вважає дуже важливим зафіксувати в Конституції прагнення України до членства в Євросоюзі і НАТО.