Климпуш-Цинцадзе: Україна не сприймає аргументів країн, що порушують питання про скасування чи пом’якшення санкцій проти РФ

9 Червня 2016, 12:07

Віце-прем’єр із європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе розповіла в інтерв’ю Тижню, що Україна не сприймає аргументів країн, які намагаються порушити питання про скасування чи пом’якшення санкцій проти Росії, — такі настрої підбурює сама РФ.

«Очевидно, ми не сприймаємо аргументів країн, які намагаються порушити питання про скасування чи пом’якшення санкцій проти Росії. Такі настрої, зокрема, різними засобами підбурює вона сама: від впливу на бізнес і до розхитування ситуації із приводу економічних збитків європейців через санкції. Окрім того, йдеться про підтримку політичних партій крайнього лівого й правого спрямування в різних країнах, експертних та медійних кіл і про вплив на них. І в країнах Європи зростає кількість людей, які втрачають від того, що використали свої можливості й запровадили санкції», — сказала вона.

Але, на думку Климпуш-Цинцадзе, від солідарності, відповідальності європейців, їхньої спільної позиції в цьому питанні залежать не просто майбутнє України й наші відносини з РФ, забезпечення нашої територіальної цілісності та суверенітету, а й майбутнє європейського проекту.

«Якщо сьогодні Європа не покаже згуртованості, то, думаю, вона руйнуватиме самі засади, на яких побудована. Вірю, що мудрість, виваженість та усвідомлення потреби у спільній позиції все-таки візьмуть гору. Адже РФ наразі в жоден спосіб не натякає на те, що якось готова виконувати зобов’язання, котрі взяла на себе в межах мінських домовленостей. Не демонструє готовності відновити повагу до міжнародного права. Ми вже бачимо позицію G7. Я переконана: попри всі дискусії, що точитимуться через наявність різних сил, які надихаються з РФ (і не в останню чергу її фінансовим ресурсом), у ЄС приймуть відповідальне рішення стосовно того, що країна має залишатися під тиском санкцій, коли не виконує зобов’язань», — наголосила віце-прем’єр із європейської та євроатлантичної інтеграції.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»