Клименко звинуватив засновника “ВКонтакте” у тиску і спотворенні фактів

18 Липня 2013, 16:36

"Ми неодноразово ставали свідками спроб тиску на Міндоходов шляхом спотворення фактів. Позиція міністерства – завжди в правовій площині", – сказав він.

"У рамках розслідування були вилучені сервери, які не відносяться до "ВКонтакте". Далі проводяться експертизи. По їх закінченні техніка, яка не буде потрібна для ведення безпосередньої діяльності Міндоходов, буде повернута. Там є моменти і питання, які ми обов'язково задамо або вже задано", – пояснив ситуацію Клименко.

Нагадаємо, Міністерство доходів і зборів нещодавно заявило, що виявило на українських серверах соціальної мережі "ВКонтакте" (РФ) незаконний відеоконтент, що містить, зокрема, дитячу порнографію.У зв'язку з цим 11 липня була відкрито кримінальне провадження. Зазначалося, що за 12 днів заборонені відео передивилися більше 30 млн людей.

Засновник соцмережі Пало Дуров у своїй заяві наголосив, що цифри переглядів, озвучені Міндоходів, "на кілька порядків перевищують будь-які теоретично можливі оцінки", оскільки, за словами Дурова, місячна аудиторія всього відеорозліу соцмережі складає 25 млн осіб. Крім того, за словами засновника "ВКонтакте", матеріали, що містять дитячу порнографію, видаляються за скаргами користувачів та служб моніторингу.

Як відомо, 27 червня технічний директор соціальної мережі "Вконтакте" Микола Дуров заявив, що правоохоронні органи в Києві вилучили сервери компанії

Міндоходов зі свого боку відзначило, що вилучене слідчими у компанії ТОВ "Дата-Айікс ЮЕЙ" комп'ютерне обладнання не має відношення до роботи соціальної мережі "Вконтакте".

Зокрема, за даними міністерства, слідчі Державної податкової інспекції у Деснянському районі Києва вилучили обладнання в ході досудового розслідування в рамках кримінального провадження за фактом навмисного ухилення від сплати податків службовими особами ТОВ "Евос".

У рамках цього розслідування було проведено обшук в службових і підсобних приміщеннях ТОВ "Дата-Айікс ЮЕЙ".