«Таке рішення прийняли ми, і найбільш логічним подальшим дією буде об'єднання (опозиції – Ред.) в парламенті тільки лише з однією метою – створити більшість, а наше завдання – як мінімум – 50 +1%», – заявив Кличко.
Таке рішення партії він пояснив тим, що згідно з даними соціологічних опитувань, партія «УДАР» на парламентських виборах набирає близько 7%, партія «Фронт змін» – 10%. Однак, в разі об'єднання цих політичних сил результат виходить лише 12% замість очікуваних 17%. Аналогічний результат виходить і при об'єднанні з партією «Батьківщина».
«Думаю, кожен погодиться, що наша найголовніша мета, щоб в майбутньому парламенті сформувати більшість, і тільки з цією метою необхідно об'єднуватися», – підкреслив Кличко.
Тому, за його словами, опозиційним партіям логічніше самостійно йти в парламент, а потім об'єднати свої сили і сформувати опозиційну більшість.
Читайте також: Кличко і опозиція: бій з тінню
Нагадаємо, у коментарі Тижню політолог Сергій Таран пояснив відповідне рішення Віталія Кличка тим, що його політична сила може набрати стільки ж голосів, скільки й об’єднана опозиція в особі, зокрема, партії «Батьківщина» та «Фронт змін».
А директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко вважає, що Віталій Кличко, а особливо його оточення, добре розуміє, що в об’єднанній опозиції втратить політичну самостійність.
Як відомо, парламентські вибори в Україні повинні пройти 28 жовтня 2012 року.