Кличко попросив Меркель розмежувати ставлення до України і до Януковича

4 Грудня 2012, 21:42

У розмові з Федеральним Канцлером Кличко  зауважив, що сьогодні європейській спільноті вкрай необхідно розмежувати ставлення до України і до режиму Януковича.

«Угода про асоціацію України з ЄС є по суті програмою реформування ключових сфер життя України. Тому її підписання було б корисним. В цьому випадку і українська опозиція, і друзі України в Європі отримали б додаткові важелі впливу на українську владу. Ми могли би разом вимагати від неї виконання дій, передбачених угодою і отримувати конкретні переваги від асоціації», – сказав Кличко.

Ангела Меркель зазначила, що сьогодні Європа очікує від України кроків, які наблизять її до європейської спільноти. Політик наголосила: демократичні принципи, верховенство права, реформування судової системи – всього цього ще бракує Україні. «Німеччина прагне бачити Україну в європейській сім’ї і сподівається, що українська влада виконає свої обіцянки, і підписання угоди про асоціацію з ЄС для України стане реальністю», – сказала Меркель.

Кличко також привітав Ангелу Меркель з переобранням лідером партії ХДС. Меркель отримала найвищу за всі роки підтримку з боку партійців – майже 98%.

Також раніше під час з’їзду Віталій Кличко та Генеральний секретар ХДС Герман Грое зробили спільну заяву. 

Кличко висловив переконання, що робота новообраного українського парламенту стане показником готовності політичної еліти до євроінтеграції та реальних перспектив України щодо підписання угоди про асоціацію з ЄС.«Якщо влада намагатиметься знову сформувати підконтрольний парламент – треба ставити питання про жорсткі персональні санкції проти представників української влади. Якщо ж парламент буде налаштований на проведення реформ у напрямку європейської інтеграції – підписання угоди про асоціацію матиме сенс і стане можливим», – сказав Кличко.

Генеральний Секретар ХДС Герман Грое в свою чергу  підкреслив, що Україна для Німеччини та ЄС важлива політично, географічно та економічно. Європейські перспективи України Грое назвав все ще реалістичними. Але зазначив, що це вимагає змін в країні, оскільки стандартів демократії, прав людини і верховенства права в Україні ще не досягнуто.

Читайте також: Виклики для опозиції: єднання під Яценюка, амбіції Кличка та свобода Тимошенко