Кличко подав позови проти уряду, Гончарука і Богдана

30 Вересня 2019, 15:19

Мер Києва Віталій Кличко позивається до Кабміну, прем’єр-міністра Олексія Гончарука та голови Офісу президента Андрія Богдана. Справа стосується його звільнення його з посади голови Київської міської держадміністрації. Про це у понеділок, 30 вересня, повідомило «Радіо Свобода», посилаючись на відповідні документи у своєму розпорядженні.

 

Зазначено, що Кличко вимагає визнати протиправними дії уряду щодо внесення президенту подання від 4 вересня про звільнення і просить скасувати відповідну пропозицію прем’єра Гончарука.

 

Аргументує вимоги у позові він тим, що «повноваження Кличка Віталія Володимировича, як Київського міського голови становлять п’ять років і завершуються не раніше ніж 16 листопада 2020 року. Таким чином, враховуючи, наведені вище положення щодо того, що жодна особа, окрім Київського міського голови, не може бути призначена головою Київської міської державної адміністрації, то повноваження Кличка Віталія Володимировича, як законно призначеного голови КМДА, також, не можуть бути припинені раніше за 16 листопада 2020 року».

 

Що стосується Андрія Богдана, то той, як зазначив Кличко, перевищив свої повноваження, коли подав лист до Кабміну, який став підставою розгляду урядом подання на звільнення з посади голови КМДА.

 

За словами Кличка, дії Богдана порушують Конституцію, положення «Про Офіс президента України» і свідчать про перевищення Богданом повноважень. Як ідеться в заяві, вони належать виключно до повноважень президента та Кабміну.

 

«Андрій Богдан, найімовірніше, вчинив кримінальне правопорушення, коли, перевищивши свої повноваження, передбачені чинним законодавством, звернувся до Кабміну. Кабмін взяв участь у цьому правопорушенні і, найімовірніше, вони спробують втягнути президента. Це може спричинити незаконні дії президента в тому числі, оскільки президент говорив, що він сам готовий піти у відставку, якщо він на один крок порушить українське законодавство. Для того, щоб запобігти ситуації, ми і звернулися з відповідними позовами. Якщо побачимо достатньо підстав для звернення в правоохоронні органи, найближчим часом будуть підготовлені відповідні заяви», – пояснив у коментарі «Радіо Свобода» адвокат Кличка Олексій Шевчук.

 

Зазначено, що Кабмін та Офіс президента поки не відреагували на подані позови.

 

Нагадаємо, Офіс президента 24 липня попросив Кабмін внести подання на звільнення Віталія Кличка.

 

4 вересня Кабмін погодив звільнення Кличка з посади голови КМДА. Ухвала Кабміну надійде президентові Володимиру Зеленському, який ухвалить остаточне рішення.

 

Кличко заявив, що братиме участь у наступних виборах мера Києва.