Кличко доручив навести лад із аварійними будинками в Києві

9 Березня 2016, 15:15

Голови районних адміністрацій Києва отримали доручення найближчим часом знайти власників усіх аварійних будівель у місті та змусити їх вивезти з території таких будівель сміття, поставити огорожу і провести протиаварійні заходи. Таке доручення дав чиновникам мер столиці Віталій Кличко, повідомляє прес-служба КМДА.

"У більшості випадків такі (аварійні, – ред.) будинки – не тільки небезпечні об’єкти, вони перетворились на смітники, притулок для безхатченків і осередки антисанітарії. Я доручаю головам районів кожен такий будинок тримати на особистому контролі. Змусити власників навести лад, вивезти сміття, огородити будівлі та здійснити протиаварійні заходи", – сказав Кличко.

За словами міського голови, перевірка, здійснена після обвалу будинку на вул. Хмельницького у лютому, показала, що у столиці наразі є 48 аварійних будинків та 110 будинків, непридатних для проживання. Більша частина з них перебуває у приватній власності. У разі, якщо власники аварійних будівель не проведуть необхідних робіт, Кличко пообіцяв поставити питання про повернення майна у комунальну власність з подальшим продажем з аукціону.

Нагадаємо, 25 лютого в центрі Києва обвалився аварійний будинок, у якому на той час перебували будівельники. Наразі за офіційними даними ДСНС, з-під завалів врятували шістьох людей. Згодом стало відомо, що роботи в будівлі відбувалися з порушенням техніки безпеки і без будь-яких дозвільних документів. Тим часом, поліція відкрила кримінальне провадження за фактом обвалу будинку. Двоє людей загинули, шістьох удалося врятувати.