Клюєв запевняє, що Янукович згоден на консенсус і пропонує підписати конституційний договір

20 Лютого 2014, 11:20

За словами голови АП, цей документ може містити чіткі зобов'язання сторін і основні принципові положення, які мають відобразитися у Конституції.

«Після підписання договір можна затвердити постановою Верховної Ради», – припустив Клюєв.

Він зазначив, що Віктор Янукович готовий йти на зустріч вимогам опозиції, тому підтримує переговори щодо внесення конституційних змін і скорочення президентських повноважень.

"Щоб прийняти зміни до Конституції треба мати 300 голосів. Це означає, що без думки опозиції це неможливо. Природно треба домовлятися, знаходити консенсус і створювати загальний прийнятний для всіх варіант…У будь-якому випадку треба сідати за стіл переговорів", – сказав глава АП.

"За два, максимум три тижні можна обговорити весь проект і проголосувати його, відправивши до Конституційного суду", – додав він

Клюєв вважає, що ситуація на вулицях повинна протверезити політиків.

"Політики нічого не варті, якщо таке твориться на вулицях. Ми повинні всі суперечки перенести в парламент . Але ці питання треба вирішувати швидко", – заявив Клюєв.

Клюєв назвав незаконним проект постанови, запропонований опозицією.

"Постановою Верховної Ради Конституцію змінити не можна. Поміняти Конституцію можна тільки законом", – заявив він.

Клюєв також підкреслив, що можна навіть повернутися до моделі Конституції 2004 року, але тільки згідно законній процедурі.

Як повідомлялося, раніша опозиція заявляла, що готова пропонувати зміни до Конституції лише після повернення редакції Основного закону від 2004 року.

Президент Венеціанської комісії Джіанні Букіккіо також заявив про готовність комісії взяти участь у проведенні конституційної реформи в Україні і вважає можливим як направити експертів для сприяння переговорам з конституційної реформи між більшістю і опозицією, так і взяти участь у круглому столі.

Нагадаємо, 17 лютого депутат від ПР Володимир Олійник заявив, що регіонали готові розглядати тільки зміни до чинної Конституції , а не скасовувати її для повернення Основного закону 2004 року.