Клюєв не бачить проблем у претензіях Світового банку до закону про держзакупівлі

1 Червня 2011, 08:56

Про це заявив учора журналістам перший віце-прем’єр-міністр України Андрій Клюєв, завершивши одноденний візит до столиці Бельгії.

«Ми домовилися, що ми зараз на рівні експертів відпрацюємо ті пропозиції, які є від Світового банку, від Єврокомісії, і, я думаю, що ми там знайдемо взаєморозуміння повне, принаймні, я не бачу ніяких проблем», – заявиввін.

Перший віце-прем’єр також зазначив, що експерти СБ порушили три питання.

Перше стосується положення про те, що держпідприємства, в разі проведення закупівель не в рамках бюджетних коштів, а за свої власні оборотні кошти, не підпадають під дію закону.

«Чому? Тому що є комерційні підприємства, і є державні підприємства. Виробляючи одну і ту ж продукцію, вони опиняються в нерівних умовах», – зазначив Клюєв.

Друге питання, що виникло у експертів, стосується діяльності Держрезерву і Аграрного фонду.

«Це підприємства, які надають інтервенції на аграрний ринок, або працюють, коли якась надзвичайна ситуація у нас в країні, тому вони були виведені із рамок цього закону. В принципі, я теж думаю, що ми знайдемо компромісне рішення», – зазначив віце-прем’єр.

Третє питання стосується страхування держзакупівель.

«Якщо підприємство отримує 100% передоплату з держзакупівель з держбюджету і контракт більш ніж на 10 млн гривень. Там була поправка про те, що такі контракти доцільно страхувати. Подібна є ситуація в ЄС, у них така ж позиція, є директиви ЄС, що стосуються того, коли вони можуть страхувати, за яких умов державні закупівлі. Я думаю, теж на рівні експертів ми зможемо знайти спільні позиції», – сказав Клюєв.

«Якщо необхідно буде відкоригувати ту чи іншу позицію, думаю, протягом 2-3 тижнів, максимум – місяця ми це зробимо», – додав він.

Як повідомлялося, президент Віктор Янукович має намір ветувати зміни до закону про державні закупівлі. Єврокомісіяі Світовийбанкпобачили проблеми в цьому законі і готові самі наполягати на його ветування.

Крім того, через проблеми з законом про держзакупівліможе бути заморожена передбачена на 2011-2013 роки у рамках національної індикативної програми допомога Україніу 470 млн євро.