Клінтон закликала Болгарію зменшити залежність від Росії

Акценти
5 Лютого 2012, 23:34
Державний секретар США Гіларі Клінтон завітала до Болгарії для перемовин з питань енергетичної безпеки. Під час зустрічі з президентом Росеном Плевнелієвим та головою уряду Борисом Борисовим голова Держдепу закликала Болгарію розвивати нові джерела енергії та звільнитись від енергетичної залежності від Росії, яка постачає до країни левову частку енергетичних ресурсів. 
 
Клінтон закликала владу Болгарії шукати альтернативні джерела енергоресурсів, щоб вийти з-під "нездорового" політичного тиску Росії. Вона також сказала, що ряд американських компаній готові сприяти реструктуризації болгарської енергетики. Держсекретар пообіцяла, що наступного тижня в Болгарію прибуде спецпредставник з євразійських енергетичних питань Річард Морнінгстар, щоб обговорити цю тему предметно. 
 
Наразі газопостачання Болгарії практично повністю залежить від Росії. Одним з варіантів виходу з такої ситуації є видобуток власного природного газу. У 2011 році попередня домовленість про розробку родовища була укладена з американською компанією Chevron, проте влада відклала початок робіт через протести екологів. Під час переговорів з Клінтон прем'єр Борисов заявив, що розробка може початися тільки в тому випадку, якщо болгари будуть упевнені, що вона не завдасть шкоди навколишньому середовищу.
 
Переговори також торкнулися останніх подій на Близькому Сході.
89