Клімкін запропонував ввести постійне обмеження в’їзду в Україну для чоловіків з РФ

8 Січня 2019, 16:37

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив про підтримку щодо постійного обмеження в'їзду в Україну громадян РФ чоловічої статі віком від 16 до 60 років. Про це він повідомив у вівторок, 8 січня, у ефірі програми "Сніданок з 1+1".

 

"Я вважаю, що фільтрація, дуже правильна, дуже розумна фільтрація має бути завжди. Я це завжди казав… А для чого ми знімаємо і запровадили біометричні дані з росіян? А для чого ми це відслідковуємо, для чого ми аналізуємо? В нас всі кажуть: воєнний стан, тоді фільтрація є, немає воєнного стану – немає", – наголосив Клімкін.

 

Нагадаємо, 26 листопада Верховна Рада Україна ухвалила закон про введення воєнного стану у десяти областях України з 26 листопада. 28 листопада Порошенко підписав закон про затвердження указу "Про введення воєнного стану в Україні". 26 грудня о 14.00 спливає термін дії воєнного стану, введеного в десяти областях після нападу Росії на українські військові судна поблизу Керченської протоки.

 

30 листопада Україна обмежила в'їзд громадянам Росії чоловічої статі віком від 16 до 60 років на територію країни в умовах воєнного стану, який запроваджений з 26 листопада по 26 грудня. Голова Державної прикордонної служби України Петро Цигикал оголосив, що в'їзд буде обмежено всім чоловікам відповідного віку, окрім гуманітарних випадків, які будуть чітко виписані в інструкції.

 

Державна прикордонна служба повідомила, що за час дії воєнного стану, з 26 листопада по 26 грудня, в Україну не пропустили близько 1650 громадян РФ.