Клімкін заперечив тиск з боку Заходу щодо змін до Конституції України

15 Вересня 2016, 13:20

Міністр закордонних справ Павло Клімкін заперечує примус Францією і Німеччиною України до прийняття закону про місцеві вибори і надання особливого статусу Донбасу. Про це урядовець сказав під час відвідування разом з міністрами закордонних справ Німеччини і Франції Донецької області.

"Вони також розуміють, що потрібно просуватися шляхом політичного треку, потрібно просуватися шляхом звільнення заручників, без всіх цих компонентів нічого не буде – це вони і розуміють під "паралельністю". Але вони не змушують нас, і ви можете про це з ними поговорити, спочатку щось приймати, так як, якщо ми зараз це приймемо, це означає, що ті, хто зараз Росією поставлений при владі, вони просто будуть легітимізовані і нічого більше", – сказав Клімкін.

Він підкреслив, що Україна не допустить інтеграції Донбасу як колонії Росії, а буде домагатися, щоб український Донбас реально повернувся до нормального життя.

Водночас, Клімкін не вірить у можливість повного припинення вогню на Донбасі без забезпечення доступу місії ОБСЄ до всієї території Донбасу, в тому числі забезпечення нею контролю на українсько-російському кордоні.

"Я взагалі не вірю в заяви про припинення вогню. Реально, припинення вогню буде тоді, коли ОБСЄ матиме доступ до всієї території Донбасу та коли вона зможе працювати 24 години на добу", – сказав Клімкін.

Він висловив упевненість, що його колеги розуміють, що без забезпечення безпеки ніяких подальших кроків не буде.

"Тому зараз потрібно йти кроками від розмежування, насправді посилюючи ОБСЄ, досягнувши того, що ОБСЄ реально контролює ситуацію, що ОБСЄ вийде на кордон і тільки тоді ми будемо говорити про якийсь прогрес в сфері безпеки і вони це прекрасно розуміють", – сказав міністр.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що у Кремлі заявили, що зустріч у "нормандському форматі" може відбутися лише тоді, коли будуть "реальні питання" для обговорення.