Клімкін закликав світ бойкотувати ЧС-2018 у Росії через отруєння Скріпаля

14 Березня 2018, 19:53

Міністр закордонних справ Павло Клімкін закликав світ бойкотувати Чемпіонат світу з футболу в Росії через ймовірну причетність Москви до отруєння колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його дочки. Про це в середу, 14 березня, повідомляє прес-служба МЗС.

 

"Тепер Захід зобов’язаний відреагувати в такий спосіб, який би змусив Росію відчути наслідки своїх дій. Однією з перших цілей повинен стати Чемпіонат світу з футболу <…> В ідеалі я хотів би, щоб Росію позбавили права проведення цього заходу. Якщо ж це неможливо зробити за браком часу, закликаю всі нації та свободолюбивих людей, які цінують правила та порядок, бойкотувати цей чемпіонат", – йдеться в повідомленні.

 

За словами міністра, отруєння Скірпаля в Британії свідчить про значну ескалацію російської агресії проти "однієї з провідних демократій Заходу".

 

"Зважаючи на дані британських спецслужб та беручи до уваги те, що відповідь російської сторони є лицемірною й не викликає довіри, ми готові підтримати думку прем'єр-міністра Великої Британії (Терези Мей – Ред.), що це, найімовірніше, справа рук Кремля", – додав він.

 

Як повідомлялося, прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що Лондон призупиняє усі контакти з Росією через можливу причетність Москви до отруєння.

 

Нагадаємо, 5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Скрипаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. 

 

У Великій Британії голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії. 

 

Зокрема британське видання The Guardian повідомило, що слідство з розслідування інциденту з російським агентом Скріпалем і його дочкою в Солсбері вважає, що для їхнього отруєння був використаний нервово-паралітичний газ. Крім того, стало відомо, що Федеральна служба безпеки РФ раніше використовувала речовину, якою був отруєний колишній російський шпигун Сєргєй Скріпаль. Спецслужба Росії використала сильнодіючий синтетичний наркотик фентаніл, дія якого значно сильніше за дію героїну, під час штурму захопленого терористами театрального центру в Москві на Дубровці в 2002 році.

 

Згодом стало відомо, що Лондон приготувався офіційно звинуватити Москву в отруєнні екс-шпигуна.Так в понеділок, 12 березня, виступаючи перед депутатами Палати громад, Тереза Мей повідомила про "високу вірогідність" причетності Росії до замаху на колишнього розвідника Сєргєя Скріпаля та його дочку. За її словами, Скріпаль та його донька були отруєні нервово-паралітичною речовиною військового типу, яку розробляла Росія. Водночас Мей додала, що зазначена речовина є частиною нервово-паралітичних речовин, відомих як "Новичок".