Клімкін закликав МЗС всього світу посилити тиск на Росію для звільнення політв’язнів

2 Червня 2018, 18:23

Глава Міністерства закордонних справ України Павло Клімкін написав керівникам МЗС усього світу листи із закликом посилити тиск на Росію задля звільнення українських політв'язнів. Про це він написав у своєму мікроблозі у Twitter.

 

"Надіслав листи колегам-міністрам по всьому світу. Попросив, щоб тиснули на Росію та вимагали звільнення всіх. Критично важливо, щоб Кремль звільнив Володимира Балуха, Олега Сенцова та  Олександра Кольченка, які оголосили голодування. Закликав консолідувати міжнародну відповідь на злочини Росії, у тому числі – посиленням санкцій", – зазначив глава українського МЗС.

 

 

 

 

Нагадаємо, 31 травня незаконно утримуваний в Росії українець Олександр Кольченко оголосив голодування з вимогою звільнити українського режисера Олега Сенцова. 

 

Як повідомлялося 22 травня, Олександр Кольченко написав листа, де пояснив, що готовий підтримати українського режисера Олега Сенцова, якого утримує РФ, та оголосити голодування. 

 

У серпні 2015 року суд РФ засудив Олександра Кольченка до 10 років ув'язнення у виправній колонії суворого режиму. Росія неодноразово відмовляла Україні у видачі в’язня, аргументуючи це тим, що розглядає кримчанина Кольченка як російського громадянина, якому було автоматично "присвоєно" громадянство.

 

Окрім цього, сестра Олега Сенцова Наталія Каплан розповіла про його стан.