Клімкін заявив, що підтримує ідею створення національного пантеону в Україні

17 Жовтня 2018, 14:18

Міністр закордонних справ Павло Клімкін повідомив, що він підтримує ідею створення національного пантеону в Україні . Про це він повідомив у середу, 17 жовтня.

 

"Я особисто вважаю, що в Україні повинен бути пантеон героїв. Пам'ятайте, ми займалися ситуацією, що виникла щодо Чехії [де ексгумували останки письменника Олександра Олеся]? Я вважаю, що нам це потрібно і з точки зору поваги до наших героїв, і з точки зору того, що це буде виховувати почуття власної історії. Для цього необхідні відповідні рішення, але я не бачу ніяких проблем, щоб влаштувати пантеон", – наголосив Клімкін.

 

Водночас він переконаний, що інцидент на могилі лідера ОУН Степана Бандери в Мюнхені був підлаштований в зв'язку з процесом отримання українською церквою автокефалії.

 

"Це не було чимось випадковим, це було підлаштовано за часом до отримання Україною автокефалії. Безумовно, це свідома спроба провокації перед подіями столітньої давності. Це, безумовно, додатково нас показати як праворадикальну реальність. Те, що був обраний відомий провокатор і що вибрано цей час, це говорить нам, що це не випадковість", – запевнив глава МЗС.

 

Як повідомлялося, Український інститут національної пам'яті прокоментував інцидент на могилі лідера ОУН Степана Бандери в Мюнхені, коли проросійський британській журналіст Грем Філліпс зірвав прапори з могили, наголосивши, що цьому могло б запобігти створення Українського національного пантеону.

 

Нагадаємо, на цвинтарі Вальдфрідгоф у Мюнхені проросійський британський журналіст Грем Філіпс вчинив наругу над могилою лідера ОУН Степана Бандери. До могильного хреста Філліпс прикріпив банер з написом: "Український нацист Степан Бандера похоронений тут". Крім того, він скинув на землю український прапор та чорно-червоний прапор ОУН-УПА. У Німеччині поліція повідомила, що взяла до уваги відео.