Клімкін заявив про готовність України допомогти Британії у розслідуванні отруєння Скріпаля

13 Березня 2018, 13:53

Україна готова допомогти Великій Британії у розслідуванні отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки, повідомляє УНІАН.

 

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

 

"Зараз Велика Британія веде розслідування. Безумовно, вона його доведе. Вже зараз знайдено, що отруєння відбулося за рахунок хімічних речовин, які розроблялися в Росії. Якщо буде доведено, а я впевнений, що це буде доведено, що за цим стоїть Росія. Хто взагалі займався хімічним тероризмом і застосуванням хімічної зброї у світі – Сирія, Ірак Саддама Хусейна, Північна Корея, у Малайзії, пам'ятаєте, коли вбили брата диктатора, і зараз Росія. От це є компанія: Сирія, Ірак, Північна Корея і, звичайно, Росія", – сказав Клімкін.

Також міністр зазначив, що у разі, якщо Велика Британія потребуватиме допомоги у розслідуванні, Україна буде її надавати.

 

"Я буду дзвонити Борису Джонсону, щоб це ще раз сказати, хоча цей меседж ми передали", – наголосив Клімкін.

 

Нагадаємо, 5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Скрипаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. 

 

У Великій Британії голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії. 

 

Зокрема британське видання The Guardian повідомило, що слідство з розслідування інциденту з російським агентом Скріпалем і його дочкою в Солсбері вважає, що для їхнього отруєння був використаний нервово-паралітичний газ. Крім того, стало відомо, що Федеральна служба безпеки РФ раніше використовувала речовину, якою був отруєний колишній російський шпигун Сєргєй Скріпаль. Спецслужба Росії використала сильнодіючий синтетичний наркотик фентаніл, дія якого значно сильніше за дію героїну, під час штурму захопленого терористами театрального центру в Москві на Дубровці в 2002 році.

 

Згодом стало відомо, що Лондон приготувався офіційно звинуватити Москву в отруєнні екс-шпигуна.Так в понеділок, 12 березня, виступаючи перед депутатами Палати громадТереза Мей повідомила про "високу вірогідність" причетності Росії до замаху на колишнього розвідника Сєргєя Скріпаля та його дочку. За її словами, Скріпаль та його донька були отруєні нервово-паралітичною речовиною військового типу, яку розробляла Росія. Водночас Мей додала, що зазначена речовина є частиною нервово-паралітичних речовин, відомих як "Новичок".