Клімкін відреагував на ініціативу створити посаду “європейського спецпрокурора”

31 Липня 2018, 13:37

Міністр закордонних справ України підтримав ідею створення у Європейському союзу спеціальної комісії для розслідування впливу Росії на європейські демократії. Про це йдеться у повідомленні у Twitter.

 

Так, глава українського МЗС прокоментував ідею депутата Європарламенту та представника на переговорах щодо Brexit  Гі Вергофстадта створити посаду  "європейського Мюллера".

 

За словами Клімкіна, необхідні термінові рішення на загальноєвропейському та національних рівнях.

 

"Нарешті Європа починає дискусію про російський вплив. Але ситуація тут набагато складніша, ніж в США. Потрібні термінові та амбітні рішення на загальноєвропейському та національних рівнях. І, звісно, спеціальна комісія для розслідування", – наголосив він.

 

 

Раніше депутат Європарламенту та представник на переговорах щодо Brexit  Гі Вергофстадт заявив, що готовий ініціювати розслідування щодо впливу дезінформації та іншого  втручання з боку Росії на європейські демократії.  Зокрема, він запропонував створити у Європі посаду спеціального прокурора за прикладом США.

 

Нагадаємо, 20 липня спецпрокурор США Роберт Мюллер оприлюднив список із 500 речових доказів, які він має намір представити в суді над екс-головою виборчої кампанії Дональда Трампа Полом Манафортом.

 

15 червня президент США Дональд Трамп назвав "нечесним" рішення суду про взяття під варт колишнього радника передвиборчої кампанії президента Пола Манафорта.

 

Так, 25 червня суд змінив запобіжний захід для екс-голови передвиборного штабу Дональда Трампа Пола Манафорта з домашнього арешту на утримання під вартою. Суддя скасував перебування Манафорта під домашнім арештом після того, як прокурори заявили, що Манафорт спробував втрутитися в справи свідків.

 

Також 15 травня у США суддя Федерального суду округу Колумбія Еймі Берман Джексон відмовилася закрити справу, яку порушив Мюллер проти лобіста екс-президента України Віктора Януковича Пола Манафорта.

 

Додається, що 4 травня Мюллер заявив, що планує викликати на засідання суду 70 осіб.

 

15 березня захист Манафорта заявив, що вимагатиме суд зняти з нього звинувачення у лобіюванні інтересів Януковича і відмиванні грошей. Суддя III окружного суду США в східному окрузі Вірджинії Томас Еллі повідомив про те, що Манафорту може загрожувати в цілому 305 років в'язниці. Тобто згідно з заявою судді, у політтехнолога є всі шанси провести залишок життя за ґратами.

 

Як повідомлялося, окружний суд східного округу Вірджинії у США помістив Манафорта під домашній арешт з вимогою носити електронний браслет та заставою у 10 млн доларів.