Клімкін: Тристоронні переговори зривають терористи

12 Липня 2014, 18:15

За його словами, українська сторона намагалася організувати таке засідання «де тільки можна, включно з такими унікальними місцями, як Святогірська лавра», але терористи туди не приїхали, наполягаючи тільки на Донецьку, а це, з огляду на ситуацію з безпекою, неприйнятно ні для представників України, тобто Леоніда Кучми, ні для представників ОБСЄ.

Крім того, на пропозицію України провести засідання на території РФ не погодилась російська сторона.

Клімкін зазначив, що пропонували навіть такі «інновативні підходи», як проведення відеоконференції через скайп, але й на це сепаратисти не погодилися.

Міністр висловив сподівання, що найближчими днями все ж вдасться влаштувати хоча б відеоконференцію, на якій домовляться про реальну зустріч.

«Усе, що було можливо для організації зустрічі контактної групи у визначений термін, ми зробили», – наголосив Клімкін.

Як відомо, 2 липня міністри закордонних справ України, Росії, Німеччини та Франції погодили пакет заходів, необхідних для продовження режиму припинення вогню на Донбасі. У спільній заяві, зробленій після цієї зустрічі в Берліні, йшлося про необхідність відновити переговори тристоронньої робочої групи про врегулювання ситуації на сході України не пізніше як 5 липня. Але ця зустріч досі так і не відбулася.