Міністр закордонних справ Павло Клімкін повідомив, що Рада Європи готова видати Росії "індульгенцію" і забезпечити її повернення до Парламентської Асамблеї Ради Європи без виконання вимог резолюцій, ухвалених у відповідь на російську агресію проти України. Про це в середу, 3 жовтня, він написав на своїй сторінці в Facebook.
Клімкін заявив, що в 2014 році агресією проти України Росія завдала "безпрецедентного удару по системі цінностей та принципів європейського порядку". За його словами, Європейський союз і Рада Європи зайняли принципову позицію щодо агресора.
"Адже йшлося не лише про атаку на Україну. Це був напад на Європу загалом. З тих пір в залежності від конкретної країни Росія випробовує Європу танками і градами, втручанням у процес волевиявлення, кібератаками, застосуванням хімічної зброї, накручуванням міграційної кризи агресивними діями в Сирії, розгортанням масштабної кампанії з дезінформації, підтримкою крайніх правих та лівих політичних сил, системними порушеннями прав людини та свобод, зокрема відродженням огидного феномену політичних в’язнів", – наголосив міністр.
Водночас він наголосив, що за останні чотири роки не було жодної нагоди стверджувати, що Росія вирішила зупинитися, вона "лише пришвидшується".
"Через це міжнародний тиск на Росію, як мінімум, залишається незмінним. А на низці напрямів збільшується. І лише в одному місці ми маємо реальний ризик зменшення цього тиску вже найближчим часом – це Рада Європи. Форпост європейських цінностей та принципів стоїть на межі того, щоб видати Росії індульгенцію і виконати її абсурдну вимогу – забезпечити повернення Росії до Парламентської Асамблеї Ради Європи без виконання вимог резолюцій цього авторитетного органу, ухвалених у відповідь на російську агресію проти України", – підкреслив Клімкін.
"Ба більше, бачимо спроби збоченої інтерпретації рішень ПАРЄ щодо російського агресора. Певні сили цілком серйозно наполягають, і штучно підводять під це юридичну базу, що Асамблея перевищила свої повноваження, застосувавши санкції проти Росії у 2014-2015 роках. У мене до них одне запитання: з яких це пір Рада Європи почала керуватися фразою "дайте мені позицію і я знайду юриста-міжнародника, який її обґрунтує", – додав він.
Крім того, глава МЗС подякував Верховній Раді за заяву щодо ситуації в ПАРЄ.
"Давайте використовувати по максимуму контакти з іншими парламентарями, аби переконати кожного. Не "переговорити", не "обмінятися аргументами", а саме достукатися і переконати. При цьому, закликаю, дуже тісно співпрацювати з нами дипломатами". – підсумував він.
Нагадаємо, 2 жовтня Верховна Рада ухвалила заяву, в якій висловила свою позицію щодо спроб керівництва Парламентській Асамблеї Ради Європи повернути повноваження російської делегації шляхом внесення змін до регламенту Асамблеї на вимогу Росії.