Клімкін розповів про очікування від Мюнхенської конференції

17 Лютого 2017, 17:07

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін не очікує прориву від зустрічі міністрів закордонних справ у "нормандському форматі", яка відбудеться у суботу, 18 лютого, у Мюнхені.

"Якогось прориву від завтрашньої зустрічі не очікую. Ми маємо пропозиції у сфері безпеки, ми будемо послідовно тиснути на гуманітарний вимір, піднімемо питання "дорожньої карти"", – сказав він журналістам після прибуття до Мюнхена у п'ятницю.

Глава МЗС України зазначив, що порушить два головні питання – це безпека і гуманітарна сфера. Зокрема, йтиметься про доступ місії ОБСЄ на всю територію Донбасу, а також її вихід на кордон. 

Нагадаємо, у п'ятницю, 17 лютого, стартувала Мюнхенська конференція з безпеки, на якій обговорять ключові виклики у сфері безпеки, зокрема ситуацію в Україні. 

За інформацією агентства "Інтерфакс-Україна", президент України виступить на панельній дискусії "Майбутнє Заходу: крах чи повернення?" у п'ятницю ввечері. Крім того, на полях конференції 18 лютого голова української держави проведе переговори з віце-президентом США Майком Пенсом, президентом Польщі Анджеєм Дудою і генсеком НАТО Йенсом Столтенбергом.

На полях Мюнхенської конференції відбудуться також переговори глав МЗС "нормандського формату", в ході яких буде обговорюватися ситуація на сході України. За інформацією агентства, зустріч чотирьох міністрів запланована на суботу, 18 лютого.

Довідка. Мюнхенська конференція з безпеки – щорічна конференція, що проводиться в Мюнхені (Німеччина) з 1962 року. До 1993 року іменувалася Конференцією з військових питань і проводилася під егідою Християнсько-соціального союзу, з 1998 року фінансується урядом Німеччини.