Глава Міністерства закордонних справ Павло Клімкін повідомив, що Угорщина може не турбуватися щодо мовного закону "Ківалова-Колесніченка", який Конституційний суд України визнав неконституційним. Про це в п'ятницю, 2 березня, він повідомив під час онлайн спілкування з Ужгородськими ЗМІ.
"Ніяких турбот з приводу скасування закону Колісніченка-Ківалова ані у наших угорців, ані звичайно у Угорщини за визначенням не має бути. І не потрібно ставити це у послідовність, як іноді це роблять – спочатку закон про освіту, потім скасування. Це не є певна послідовність, але це є бажання і дуже послідовне бажання зробити для угорців так, щоби у них були всі шанси реалізувати себе в Україні", – заявив міністр.
За його словами, Україні необхідно розпочати загальнонаціональну дискусію щодо владнання питання застосування мов меншин на регіональному рівні в районах їх компактного проживання.
Клімкін також наголосив, що це питання можна вирішувати в рамках децентралізації зусиллями об'єднаних територіальних громад, але не у випадках, які стосуються ролі української мови як державної та питань національної безпеки.
Міністр зазначив, що МЗС України підтримує зв'язок з послом Угорщини в Україні Ерно Кешкенем, але реальний діалог відбувається напряму між Києвом та Будапештом. Також дипломат сказав, що слідство обов'язково з'ясує, хто здійснив напад на офіс Товариства угорської культури Закарпаття.
"В контексті якихось дій з боку України, хочу чітко сказати: ніяких антиугорських настроїв, не то що там якоїсь істерії, як іноді звучить, за визначенням нема", – сказав Клімкін.
Крім того, він додав, що Україна та Угорщина мають разом думати про безпеку, тому що "російські провокації можуть продовжуватися".
Нагадаємо, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто розкритикував рішення Конституційного суду України стосовно мовного закону "Ківалова-Колесніченка", назвавши його "брутальною атакою" на права національних меншин.
Нагадаємо, КСУ під час засідання 28 лютого ухвалив рішення, відповідно до якого ухвалений у 2012 році Закон „Про засади державної мовної політики“ визнається таким, що не відповідає Конституції України.
Додамо, 27 лютого, о 3 годині ранку в Ужгороді сталася пожежа у будівлі офісу Товариства угорської культури "Закарпаття"(КМКС). За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 194 Кримінального Кодексу України. Згодом Міністерство закордонних справ Угорщини у зв’язку з другим за місяць підпалом спілки угорців в Ужгороді повідомило про виклик українського посла в Будапешті Любові Непоп.