Клімкін прокоментував шпигунський скандал в Австрії

9 Листопада 2018, 21:57

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін відреагував на інформацію про шпигунство колишнього австрійського полковника на користь РФ, наголосивши, що російське втручання "не зупинить нічого". Про це він у п'ятницю, 9 листопада, написав на своїй сторінці в Facebook.

 

"Донські козаки, танці на весіллях, навіть business as usual – російське втручання не зупинить нічого. Ніякий нейтральний статус не вбереже від російських шпигунів в лавах національних збройних сил", – зазначив Клімкін.

 

За його словами, за 100 років в Росії майже нічого не змінилося.

 

"Іронічно, але викритий сьогодні в Австрії російський шпигун теж має подібний шанс – і це шанс для сучасної Австрії більш ретельно придивитись до сучасної Росії. Насправді за 100 років для Росії мало чого змінилось – ані за цілями, ані за методами. Це зрозуміли в православній та таким чином, здавалось б, близькій за духом Греції. Це зрозуміли в Нідерландах, де ніби колись Петро Перший чомусь активно навчався. Тепер це, здається, розуміють і в Австрії – в країні, яка щиро намагалась будувати мости та діалоги з Росією. І, скажіть, кому взагалі в цьому світі може бути гарантована безпека від російської інтервенції", – підкреслив він.

 

Нагадаємо, екс-полковника збройних сил Австрії затримали за підозрою у тому, що він протягом 20 років шпигував на користь Росії. Колишній офіцер, якому зараз 70 років, збирав дані про австрійську військову авіацію, артилерійські системи та міграційну кризу.  Крім того, він створив детальні персональні характеристики багатьох високопоставлених офіцерів. Кожні два тижні він виходив на зв'язок зі своїм російським контактом на ім'я Юрій. Він писав повідомлення у секретному коді або передавав інформацію через супутниковий зв'язок. За свою шпигунську діяльність офіцер заробив 300 тисяч євро. За даними ЗМІ, затриманий екс-полковник збройних сил Австрії, який протягом майже 30 років працював на користь Росії, зізнався у шпигунській діяльності проти Австрії. 

 

Так,  австрійська прокуратура відкрила кримінальне провадження за статтею 319 Кримінального кодексу (робота на іноземну військову розвідку). Підозрюваному загрожує два роки в'язниці.

 

Згодом стало відомо, що глава МЗС Австрії Карін Кнайсль, яка раніше танцювала з російським президентом Владіміром Путіним на своєму весіллі, скасувала свій візит до Росії через інцидент з екс-полковником.

 

Також повідомлялось, що Міністерство закордонних справ Росії викликало посла Австрії через інцидент з колишнім полковником збройних сил Австрії, якого підозрюють у шпигунстві на користь РФ протягом 20 років.