Клімкін прокоментував рішення РПЦ припинити роботу в структурах під головуванням Константинополя

14 Вересня 2018, 21:15

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін прокоментував рішення Синоду Російської православної церкви припинити роботу у всіх заходах та структурах, у яких головує Константинопольський патріархат, зазначивши, що в світовому православ’ї "з’явилися сепаратисти". Про це в п'ятницю, 14 вересня, він написав у Twitter.

 

"Начебто, у РПЦ припиняють згадувати Всесвятійшого Варфоломія за богослужінням. Схоже, що у світовому православ’ї з’явилися справжні сепаратисти", – наголосив голова МЗС.

 

Як повідомлялося, 14 вересня Синод Російської православної церкви вирішив зупинити участь у всіх заходах та структурах, у яких головує Константинопольський патріархат. 

 

Нагадаємо, Вселенський патріархат призначив своїх екзархів (представників), які представлятимуть Константинополь у Києві – архієпископа Даніеля Памфілона зі США та єпископа Іларіона з Едмонтону з Канади.

 

Також стало відомо, що на Архієрейському соборі Константинопольської церкви у  Стамбулі було ухвалено рішення про те, що Константинопольський патріархат має право надавати автокефалію церкві без будь-яких узгоджень.

 

31 серпня Константинопольський патріархат Варфоломій повідомив главі Російської православної церкви патріарху Кирилу про рішення щодо автокефалії в Україні, яке наразі імплементується. 

 

Додамо, що 17 квітня Порошенко повідомив, що написав офіційне звернення до Вселенського патріарха щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні. 19 квітня Верховна Рада підтримала за основу та в цілому проект постанови "Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні". За відповідні рішення проголосували 268 депутатів.