Клімкін повідомив про перспективи запровадження візового режиму з РФ

21 Лютого 2019, 15:53

Україна має ввести з Росією біометричний візовий режим, а також запровадити для росіян систему повідомлення про перетин кордону. Про це заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін.

 

"Я вважаю, що просто ставити етикетки в паспорти немає жодного сенсу. Тому я завжди був за те, щоб починати знімати біометричні дані і будувати відповідну базу даних. Це рішення пройшло через Раду національної безпеки і оборони. Якщо запроваджувати візовий режим з Росією, він має бути біометричним, щоб люди в’їжджали за нормальними біометричними паспортами", – наголосив він.

 

На його думку, громадяни РФ також мають повідомляти заздалегідь про свій візит на відповідному сайті.

 

"Окрім того, вважаю, що для росіян має бути запроваджена система повідомлення про перетин кордону, наприклад, на кшталт того, як це діє у багатьох країнах. Тобто коли російські громадяни приїжджатимуть в Україну, вони мають на відповідному сайті повідомляти заздалегідь про свій візит. За 3 чи за 5 днів. Звичайно, лишатиметься опція для термінових випадків",  – підкреслив глава МЗС.

 

Крім того, він оголосив про необхідність більш жорсткого контролю за російськими громадянами в Україні.

 

За його словами, питання впровадження біометричного візового режиму перебуває на рівні дискусії.

 

"Це на рівні дискусії. Ми підготували свою концепцію, врахували, скільки для цього потрібно. А це і додаткове обладнання, і додаткові консули. Та головне – потрібно політичне рішення. Звісно, це матиме великий резонанс у суспільстві. Але я однозначно виступаю за впровадження біометричного візового режиму з Росією. Коли і, головне, як – це питання суспільної та політичної дискусії", – зазначив Клімкін.

 

Нагадаємо, 26 листопада міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, Україна ініціює запровадження біометричного візового режиму для дипломатів Російської Федерації та для всіх російських громадян загалом. 

96