Клімкін попросив НАТО допомогти зміцнити безпеку складів боєприпасів в Україні

15 Жовтня 2018, 16:05

Міністр закордонних справ Павло Клімкін попросив генерального секретаря Північноатлантичного альянсу Йенса Столтенберга допомогти зміцнити безпеку складів боєприпасів в Україні.
Про це йдеться у повідомленні на сайті Місії України при НАТО.

 

Зазначається, що 15 жовтня глава українського МЗС зустрівся зі Столтенбергом у штаб-квартирі Альянсу в Брюсселі.

 

Зокрема, Клімін звернувся з проханням активізувати роботу Трастових фондів НАТО, покликаних сприяти зміцненню безпеки складів боєприпасів в Україні, що є особливо актуальним у світлі останніх подій у місті Ічня на Чернігівщині. 

 

 

"Сторони погодились із необхідністю спільного постійного контролю за ефективністю використання допомоги Альянсу нашій державі", – йдеться у повідомленні.

 

Нагадаємо, 13 жовтня в Чернігівській області, біля селища Дружба, на території шостого арсеналу Міноборони за одну годину спостерігалася детонація боєприпасів – до трьох вибухів.

 

9 жовтня близько 03:40 біля міста Ічня Чернігівської області на території шостого арсеналу Міноборони почалися вибухи. У результаті надзвичайної ситуації було евакуйовано 12 тисяч місцевих жителів, 16 кілометрів території оголошено зоною надзвичайної ситуації.

 

Станом на 7 годину ранку інтенсивність вибухів становила 2-3 вибухи на секунду. У Генштабі повідомили, що до локалізації пожежі залучено штатний пожежний танк та автоцистерни, ще чотири пожежних танки заплановано використати. 

 

Президент України Петро Порошенко викликав силовиків для доповіді через вибухи на території шостого арсеналу. Про свій виліт у Чернігівську область повідомив також прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

 

Військова прокуратура Центрального регіону України розпочала кримінальне провадження за фактом "недбалого ставлення військової службової особи до служби, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, вчинене в умовах особливого періоду, крім воєнного стану". У прокуратурі додали, що відповідний злочин карається позбавленням волі на строк від п’яти до семи років.

 

У ДСНС повідомили, що протягом кількох годин до населених пунктів Іржевець, Парафіївка та Івангород евакуйовано близько 12 тисяч осіб. Також через вибухи до лікарень звернулись 63 місцеві жителі, які скаржились на погане самопочуття через дим. Виконувач обов’язків міністра здоров’я України Уляна Супрун повідомила, що станом на 10:30 даних про загиблих і поранених не було.  Людей, які перебували в Ічнянській Центральній районній лікарні евакуювали до медзакладів в Парафіївці та найближчих населених пунктів. Загалом евакуйовано 163 пацієнти.  За словами Супрун, на місці працювали шість бригад екстреної медичної допомоги.

 

Пізніше повітряний простір закрили вже в радіусі 30 кілометрів, рух залізничного та автомобільного транспорту також призупинили.

 

У Міноборони повідомили, що розглядають кілька версій щодо причин вибухів у Ічнянському районі Чернігівської області на території шостого арсеналу Міноборони, зокрема диверсію. Встановлено, що пожежі, яка охопила п'ять сховищ, передували чотири підриви у різних місцях складу. Крім того, у міністерстві спростували озвучені раніше дані про 88 тисяч тон боєприпасів: насправді їх кількість у півтора два-рази менше. На складі не було боєприпасів до ракетних комплексів, загалом там зберігалася стрілецька зброя.

 

Начальник Управління комунікацій та преси Міноборони полковник Олексій Чернобай повідомив, що станом на 14.00, осередки пожежі локалізовано. За його словами, інтенсивність вибухів зменшується, над територією складів спостерігається задимленість, лунають поодинокі вибухи.

 

СБУ повідомила, що розглядають три версії щодо причин вибухів на території шостого арсеналу Міністерства оборони в Чернігівській області, а саме – диверсія, порушення правил пожежної безпеки чи зберігання боєприпасів, а також навмисний підпал чи підрив.

 

10 жовтня перший заступник голови Нацполіції В'ячеслав Аброськін спростував інформацію про мародерство під Ічнею, яка з'являлась раніше.