Клімкін попередив про реакцію України на можливу співпрацю РФ із ПАРЄ після виборів у Криму

12 Вересня 2016, 23:56

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін підкреслює, що Україна буде розглядати різні, навіть радикальні варіанти реакції на визнання повноважень російської делегації в ПАРЄ після проведення виборів до Держдуми РФ в Криму. Про це сказав він в ефірі програми "Свобода слова" на телеканалі ICTV 12 вересня.

"Наша позиція є дуже проста: якщо повноваження російської делегації, наприклад, в ПАРЄ будуть визнані, ми будемо розглядати різні варіанти, аж до того, щоб не брати участь в роботі ПАРЄ", – заявив Клімкін, відповідаючи на запитання народного депутата Рефата Чубарова про те, як буде реагувати українська влада на визнання повноважень делегацій РФ в таких організаціях як ПАРЄ, Парламентської асамблеї ОБСЄ, ПАЧЕС (Парламентська Асамблея Чорноморського Економічного Співробітництва) після нелегітимних виборів до Держдуми в Криму.

Клімкін зазначив, що народні депутати України будуть самі визначатися щодо цього питання, але він буде радити робити дуже радикальні кроки.

Глава МЗС України зазначив, що в ОБСЄ ситуація дещо інша, а ситуація з ПАРЄ якраз є дуже показовою. "І я вважаю, що без чітких послідовних і радикальних кроків ми не підтримаємо нашу позицію", – переконаний міністр.

Читайте також: ОБСЄ відмовилося спостерігати за виборами у Держдуму Росії в окупованому Криму

Нагадаємо, Верховна Рада України прийняла заяву до парламентів іноземних держав, парламентських асамблей і міжнародних організацій, у якій закликала не визнавати вибори в Держдуму РФ на території окупованого Криму.

Читайте також: Євросоюз підтвердив відмову від спостереження за виборами в Держдуму РФ в окупованому Криму

Президент України Петро Порошенко доручив МЗС проінформувати керівництво Російської Федерації про неможливість проведення виборів до Держдуми Росії  на українській території. У МЗС  заявили, що проведення виборів депутатів Держдуми у приміщеннях російських диппредставництв на території України можливе виключно після відмови російської сторони від проведення виборів на окупованих територіях, проте Кремль заявив, що не братиме ці вимоги до уваги.

Вибори до Державної Думи РФ відбудуться 18 вересня.