Клімкін назвав два головні елементи стратегії з повернення Криму

26 Лютого 2016, 12:59

Голова МЗС Павло Клімкін розповів деталі стратегії України з деокупації півострова Крим. Про це він заявив у ефірі телеканалу «1+1», повідомили на сторінці МЗС у мережі Facebook.

Першою складовою стратегії є міжнародно-правовий елемент.

«Його ключові складові – це підтримка єдності і солідарності цивілізованого світу, підтримка політики невизнання та політики санкцій. Другий момент – робота з усіма країнами, міжнародними організаціями, політиками, громадянським суспільством з тим, щоб встановити чіткий пресинг на Росію для недопущення порушень прав людини та для встановлення постійного моніторингу», – зазначив міністр.

Читайте також: Клімкін прокоментував позицію Турчинова, озвучену на засіданні РНБО під час анексії Криму

За його словами, одночасно необхідно тиснути на Росію в рамках конвенцій: конвенції щодо морського права, конвенції щодо заборони фінансування тероризму, а також підтримувати українські компанії, які звертаються у відповідний арбітраж, щоб компенсувати збитки через тимчасову окупацію Криму.

«Другий дуже важливий елемент: оскільки люди, які знаходяться зараз в ‪Криму, українські громадяни, знаходяться під шаленим впливом російської пропаганди, ми маємо їм показати нашим прикладом, що їхнє майбутнє – в європейській демократичній Україні, а не в Криму під російською тимчасовою окупацією, де вони можуть йти тільки в нікуди», – додав Клімкін.

Нагадаємо, Україна визначилася з компенсацією, яку вимагатиме від РФ за агресію в Криму та на Донбасі.