Клімкін анонсував затвердження на саміті НАТО комплексного пакету допомоги Україні

8 Липня 2016, 18:48

У ході засідання Комісії Україна-НАТО 9 липня Варшаві буде затверджений комплексний пакет допомоги Україні. Про це повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"Ви завтра побачите текст на 10 сторінках. Я ніколи не говорю, що обсяг – це відображення змісту, але там є чітка структуризація за напрямками: що там буде", – сказав міністр. Він пояснив, що мова йде не про допомогу від окремих країн НАТО, не про постачання зброї, а про те, "що буде використовуватися для доведення сфери безпеки і оборони до стандартів НАТО: чи в рамках трастових фондів, або в рамках окремих програм".

"Причому там є окрема пропозиція, що насправді всеохоплюючий пакет допомоги – це живий документ. Тобто ми не можемо говорити про суми того, що буде в результаті використано на доведення сектору до стандартів НАТО, оскільки фонди будуть наповнюватися по мірі того, як будуть реалізовуватися і затверджуватися окремі проекти", – повідомив Клімкін.

За його словами, НАТО буде здійснювати стратегічну координацію, і сторони будуть працювати над тим, щоб сектор оборони і безпеки України найближчим часом поступово реформувався відповідно до стандартів НАТО.

Відповідаючи на уточнююче запитання про терміни реалізації цього документа, глава МЗС України сказав

"Ми повинні ставити перед собою амбітні терміни. Я вважаю, що основна робота з цього документу повинна бути зроблена приблизно до 2020 року, тобто буквально за 4 роки", – зазначив Клімкін.

Нагадаємо, 8 липня о 10:00 за Київським часом розпочався саміт НАТО у Варшаві, який триватиме два дні.