Клімкін анонсував повторне голосування в Радбезі ООН щодо трибуналу по МН17

31 Липня 2015, 09:10

Резолюцію у справі катастрофи малайзійського Боїнга на сході України у Радбезі ООН розглянуть через два місяці. Про це заявив голова МЗС України Павло Клімкін в інтерв'ю «Associated Press».

Це відбудеться після оголошення результатів розслідування.

За  словами Клімкіна, п'ять країн, які розслідують обставини авіакатастрофи, – Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди й Україна – спробують знову отримати схвалення Радбезу ООН на створення міжнародного трибуналу.

«За два місяці в нас буде остаточний звіт (про результати розслідування), і що скаже через два місяці Росія? Ми, безумовно, спробуємо ще раз заручатися підтримкою всього світового співтовариства», – заявив глава МЗС України.

У свою чергу, директор департаменту політики й комунікацій МЗС України Олексій Макєєв в ефірі «5 каналу» заявив, що робота над створенням трибуналу триває попри вето Росії.

За його словами, зараз визначається форма трибуналу й те, «яким чином буде забезпечено торжество правосуддя».

Раніше в МЗС Нідерландів заявили, що Малайзія, Нідерланди, Австралія, Бельгія та Україна замислилися про створення незалежного трибуналу щодо розслідуванню причин авіакатастрофи. «Ще один варіант, який зараз обговорюється, – це створення суду під егідою Генеральної Асамблеї ООН», – зазначили у відомстві.

Також розглядається можливість проведення слухань у національному суді однієї з країн-ініціаторів.

Як повідомлялося, 30 липня Радбез ООН не зміг створити Трибунал по розслідуванню причин катастрофи рейсу МН17 над Україною через вето, яке наклала Росія з цього питання. Загалом 11 членів засідання проголосували «за» створення Трибуналу, три утрималися і тільки РФ голосувала «проти».

Крім того, представник Росії при Радбезі Віталій Чуркін допустив обмовку під час доповіді, зауваживши, що сподівається на «безкарність щодо тих, хто збивав літак». Згодом Росія виправдалася, назвавши ініціативу створення трибуналу "політизованою".

Резолюція була підготовлена Австралією, Нідерландами, Малайзією, Бельгією та Україною.

Нагадаємо, Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама у Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на сході України 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто.