У відділеннях Родовід Банку черги обурених клієнтів, які вкотре намагаються повернути заощадження. Паніка почалася після заяви прем’єр-міністра Миколи Азарова, який 11 березня повідомив, що депозити фізичних осіб буде переведено в одну з державних фінустанов, а сам Родовід Банк акумулюватиме «погані активи». Як з’ясував Тиждень, на його рахунках «зависло» близько 4 млрд грн депозитів фізосіб – сума, зіставна з обсягом наданих банком кредитів (4,5 млрд грн), понад 70% яких визнано проблемними. З літа 2009 року він отримав від держави понад 8 млрд грн допомоги (зокрема, 5,6 млрд для здійснення виплат за вкладами фізосіб проблемного Укрпромбанку). З огляду на те, що паніка навколо Родовід Банку може мати неприємні наслідки загалом для банківської системи, варто зауважити, що вона безпідставна. Так чи інакше повертати гроші вкладникам планують державним коштом, а отже, переведення рахунків до одного з держбанків є просто заміною шила на мило, як було у випадку з Укрпромбанком. Влада вкотре підтверджує неспроможність забезпечити виконання фінустановою зобов’язань перед вкладниками за рахунок тих структур, які виводили з неї активи.
АКБ «Слов’янський» (Запоріжжя)
Причини: У 2000-му в Бориса Фельдмана, власника банку, який належав на той час до п’ятірки найбільших за розміром капіталу, виникають проблеми з владою – проти нього було порушено кримінальну справу. Відплив вкладів.
АКБ «Україна» (Київ)
Причини: 1998-й фінансовий рік один із найбільших банків країни завершує зі збитком 308 млн грн через неповернення кредитів фірмами, пов’язаними з керівниками фінустанови.
АКБ «Інтерконтинентбанк» (Київ)
Причини: Управлінська криза та зміна акціонерів (виставлений на продаж після смерті фактичного власника); надання кредитів без застави пов’язаним особам та позик під векселі неіснуючих компаній.