Про це повідомили у прес-службі Ківалова, який 15 жовтня виступив на засіданні Європейської комісії «За демократію через право» (Венеціанської комісії) і на засіданні комісії з «українських» питань.
«На пленарній сесії було розглянуто чотири питання по Україні. Комісія дала свої Висновки за проектами законів про вибори народних депутатів в Україні, про адвокатуру і про мирні збори в Україні. А також Комісія розглянула проект закону про внесення змін до Закону України «Про судовий устрій і статус суддів» й інші законодавчі акти, розроблений Національною комісією зі зміцнення демократії і затвердження верховенства права. Проект закону є баченням Національної комісії подальшого реформування судової системи. Позицію України з даного питання озвучив я, а експерти Венеціанської комісії висловили свою думку», – повідомив Ківалов.
За його словами, Венеціанська комісія позитивно оцінила окремі положення законопроекту і висловила готовність і надалі надавати допомогу в процесі вдосконалення українського законодавства про судовий устрій. Разом з тим, комісія вкотре рекомендувала Україні внести зміни до Конституції України з метою удосконалення процедур призначення і звільнення суддів і інших положень, що стосуються функціонування судової влади в Україні.
«Крім того, у зв`язку з останніми коментарями Висновку Венеціанської комісії в українській пресі стосовно Печерського суду і судді Кірєєва, хочу внести ясність з даного питання. Оскільки Висновок комісії був або навмисно спотворений опозицією, або неправильно інтерпретований. По-перше, Венеціанська комісія розглядала конкретний законопроект і давала свою оцінку предметно, в межах його норм», – заявив Ківалов.
Крім того, він зазначив, що правова оцінка судових рішень не відноситься до компетенції Венеціанської комісії.
«По-третє, рекомендації Венеціанської комісії не нові і не стосуються конкретного судового процесу, як це представлено в пресі. Комісія вкотре рекомендувала внести ряд змін до Конституції і чинного законодавства з метою посилення принципу незалежності суддів», – пояснив Ківалов.
«Хочу особливо наголосити, що при ухваленні Висновку на проект закону про внесення змін до Закону України «Про судовий устрій і статус суддів» і до інших законодавчих актів, підготовлених Національною комісією зі зміцнення демократії і затвердження верховенства права, на засіданні Венеціанської комісії ані прізвище судді Кірєєва, ані назва Печерського районного суду міста Києва навіть не звучали», – уточнив Ківалов.
Нагадаємо, раніше УНІАН повідомив, що у висновках Венеціанської комісії, ухвалених на пленарній сесії Комісії щодо судової реформи, проведеної в Україні в липні 2010 року, міститься інформація, що справу Тимошенко не повинен був розглядати тимчасовий суддя.
Як повідомлялося раніше, сьогодні, 15 жовтня, Венеціанська комісія під час 88 пленарної сесії ухвалила рекомендації до проекту Закону України «Про внесення деяких змін до Закону України «Про судовий устрій і статус суддів».