Кірілу будують храм з унікальними порцеляновими куполами

4 Травня 2011, 23:06

За словами художника-кераміста Юрія Волкотруба, ця ідея була навіяна храмом Василя Блаженного на Красній площі і його незвичайної форми різнокольоровими куполами.

Як розповів художник, куполи ніколи не покривали таким способом і таким матеріалом, тому на осмислення завдання, випробування та конструювання знадобилося близько півтора року. Зараз ця ідея запатентована. Крім того, що порцелянові куполи гарні, вони не гниють і не втрачають колір.

"Коли мені запропонували зробити купол з порцеляни, я відповів, що це неможливо. Знаючи матеріал, як він себе веде в процесі виготовлення, я розумів, що втілити в життя це нереально", – розповідає Волкотруб.

Спочатку купол пропонувалося робити з великих деталей. Але великі деталі піддаються великим механічним навантаженнями і тому недовговічні. У результаті майстер прийшов до висновку, що треба робити з дрібних, просто прив'язавши їх дротом.

Купол храму має висоту з триповерховий будинок і десять метрів у діаметрі, насиченого яскраво-синього кольору з 24 вертикальних частин, розділених між собою золотими валиками. Він складається з 18 тисяч порцелянових кахлів, які зроблені з ювелірною точністю вручну.

"Мені ці кахельні куполи своєю святковою яскравістю і різнобарв'ям, складністю форм нагадують знамениті пасхальні яйця Фаберже. Все було прораховано на комп'ютері. Тут дуже складна металоконструкція, звідси і складна геометрія порцелянової "луски". Часточки повинні були збігтися ідеально", – розповів Волкобтруб.

Він вважає дивом те, що вся робота була виконана в звичайному селищі звичайними хлопцями, ніхто з яких раніше кераміку "в очі не бачив", які всьому вчилися на ходу.

"І раптом склався колектив цих роботяг, які навіть матюкатися менше стали. Розуміння того, що робиться купол на храм, що вони вирішують якесь надзавдання, вплинуло на їхню поведінку. Але найголовніше диво – це те, що зустрілися люди, які однаково загорілися, і один без одного цього б просто не зробив", – вважає художник.

Нагадаємо, у лютому російські екологи виявили незаконне будівництво храму-палацу на території державного лісового фонду на чорноморському узбережжі Краснодарського краю. Тоді заявили, що, імовірно, його будує управління справами президента Росії для Московського патріархату Російської православної церкви.