Кіпр збирається оподаткувати всі банківські вклади

Акценти
16 Березня 2013, 23:53

З банківських вкладів менших за €100 тис. спишуть податок 6,75%, з депозитів понад €100 тис.- 9,9%. Очікується, що ці заходи дозволять Кіпру виручити до €5,8 млрд.

В обмін на списання податку з вкладів Кіпр отримає від ЄС фінансову допомогу на суму в €10 млрд. Вкладники отримають відповідні списаним сумам частки в банківському капіталі.

Як повідомив за підсумками засідання Єврогрупи член Ради директорів Європейського центрального банку Йорг Асмуссен, Кіпр заморозить суми антикризових зборів, які будуть згодом списані.  

"Основна сума вкладів залишається вільною, влада Кіпру заморозить тільки кошти для сплати внеску", – пояснив Асмуссен. За його словами, це буде зроблено, щоб уникнути масового відтоку коштів з кіпрських банків з метою виведення їх з-під узгодженого разового податку, спрямованого на фінансування зусиль уряду Кіпру щодо стабілізації своєї фінансової системи.  

У перший робочий день  – 18 березня, на Кіпрі національне свято, і банки не будуть працювати, тому податок може бути списаний з вкладів у вівторок, 19 березня, після відповідного рішення парламенту.  

Як заявив президент республіки Нікос Анастасіадіс, уряд Кіпру пішов на важку угоду з міжнародними кредиторами, але тільки таке рішення "дозволить країні вижити". "19 березня ми виберемо або катастрофічний сценарій неконтрольованого банкрутства, або сценарій хворобливого, але контрольованого управління кризою, який покладе край невизначеності і відновить нашу економіку", – підкреслив він.

Як відомо, очікувалось, що пакет допомоги Кіпру на рекапіталізацію банків і вирішення бюджетних і боргових проблем може скласти до 17 млрд євро, що дорівнює ВВП країни.

90