Зікора Антон журналіст

Кіноутриманка Бонда

ut.net.ua
31 Жовтня 2008, 00:00

 

Не так давно українські ЗМІ, захлинаючись, повідали нам про українку Ольгу Куриленко, яка знялася в черговій серії про агента-007 Джеймса Бонда «Квант милосердя». Світова прем’єра стрічки відбудеться 14 листопада цього року. А тим часом модель і актрису, котра не живе на батьківщині вже 14 років, зустрічали в Києві як національну героїню. Ольгу Куриленко разом із мамою прийняла навіть Катерина Ющенко на дачі в селі Нові Безрадичі. Сама актриса розхвалювала в кокетливих інтерв’ю свого партнера Деніела Крейга і вдавала, що у неї все добре.
 
Вітчизняні телеканали, газети й журнали не дали жодної моральної оцінки вчинкам пані Ольги. Та це за них зробили активісти Міжрегіональної організації «Комуністи Петербурга й Ленінградської області». На своєму сайті http://www. kplo.ru вони опублікували лист, у якому назвали Куриленко «кіноутриманкою Джеймса Бонда» і звинуватили її в «акті інтелектуальної та моральної зради».
 
«Від імені всіх комуністів звертаємося ми до тебе, блудна дочко нещасної України й дезертирко слов’янського світу, Ольго Куриленко», – починають своє звернення до ак триси комуністи Петербурга та Ленобласті. – «Радянська Україна й увесь Союз безкоштовно тебе вчили, лікували, виховували, та ніхто не знав, що ти вчиниш акт інтелектуальної та моральної зради – підеш у кіноутриманки Бонда, який убив, згідно з фільмами про шпигуна, сотні радянських людей і громадян країн соцтабору – кубинців, в’єт нам ців, північнокорейців, китайців і нікарагуанців. Ти спокусилася на багатство й послужний донжуанський список західного шпигуна. Хто тобі, Олю, заважав зіграти улюблену жінку справжніх героїв – Штірліца, Щорса, Ковпака, Ярослава Галана, Петра Симоненка?!»
 
Тиждень, у свою чергу, звернувся до українських політиків, близьких за своїми переконаннями до комуністів Петербурга й Ленобласті.
 
Леонід Грач, головний комуніст Криму, депутат ВР від фракції КПУ:
 
– Не бачу нічого поганого в тому, що Ольга Куриленко знялася в такому фільмі. Наші, українські, жінки дуже красиві, й добре, що вони освоюють світовий кінопростір. Проста дівчина з Бердянська підкорила Голлівуд – чудово. На відміну від ленінградських комуністів, певна річ, не вважаю її зрадницею.
 
«Але ні, ти погодилася стати подругою людини, яка десятки років за завданням Тетчер і Рейгана руйнувала СРСР, країну, в якій ти народилася. Це Бонд підкладав бомби під радянські заводи, сипав отруту в наші колодязі, проникав під виглядом двірника в квартири радянських людей. Почала ти зі зйомок негліже в сумнівних журналах і ось – зі сходинки на сходинку – дісталася до обіймів американського шпигуна. Невже ти хочеш, щоб Україна стала колонією США, а кримських дівчат ґвалтували жорстокі й тупі американські десантники?!» – продовжують комуністи Північної Пальміри.
 
Вадим Колесніченко, захисник російської мови, народний депутат України від Партії регіонів:
 
– Хтось стверджує, що участь у такій стрічці – ганьба? Це тільки свідчить про наявність у цих людей стереотипів, нав’язаних нам ще в радянський час. Сьогодні ми живемо в новому світі з ринковою економікою. Й факт зйомок української дівчини в такому фільмі не вважаю негожим. Вона актриса, яка має право брати участь у такій картині. Якщо ж її засуджувати, невідомо до чого можна дійти. Свого часу в нас навіть засуджували Лені Ріфеншталь, називаючи її фашисткою. Та вона ж не винна, що була улюбленою режисеркою Гітлера.
 
«Ти дійшла до того, що подарувала Бондові пляшку горілки й вихваляєшся цим. Чи знаєш, що робили в дні Великої Вітчизняної війни з жінками, які шанували окупантів?! Де ж твій патріотизм? Адже ти носила червоний галстук. Життя довге, Олю, й розкаяння обов’язково прийде до тебе, та буде вже запізно. Твій родич, Герой Радянського Союзу Володимир Куриленко, червоний партизан, поліг смертю хоробрих під Смоленськом у важкому й суворому 1942-му, а ти підносиш Бонду горілочку й даруєш свою красу. Де твоя совість? Відмовся краще тоді від свого прізвища!» – нарікають росіяни.
 
Олександр Голуб, борець за соціальну справедливість, депутат ВР від КПУ:
 
– По-перше, лист, про який йдеться, розповсюджується якимись «Комуністами Петербурга та Ленобласті», а я не знаю, що це за організація. Це не Комуністична партія Російської Федерації, й у мене є підозра, що такий лист – просто провокація. Зрадницею батьківщини та справи слов’янської єдності Ольгу Куриленко не вважаю.
 
«Ми представимо тобі поіменний список убитих Джеймсом Бондом радянських людей за весь період мерзотної кінобондіани, то як тоді ти заспіваєш, бездумна красуне?! Твої однолітки беруть участь у демонстраціях проти НАТО, а ти ніжишся на Лазурному узбережжі. Як могла ти у скрутну годину покинути Батьківщину?! Слава твоя – дешева й недовговічна. Немає у твоїх кінороботах глибини акторської гри, служіння високим ідеалам, немає і зв’язку з національною культурою. Ось ти в кадрі стріляєш направо й наліво з пістолета. Та стріляєш же ти в свою Батьківщину, в братські слов’янські народи. Ти стала духовною бандерівкою, Олю», – не вгамовуються комуністи.
 
Юрій Мірошниченко, супротивник НАТО, народний депутат, фракція Партії регіонів:
 
– Якщо вести мову про те, що вона зрадниця, то слід запитати, кому вона зрадила – чоловікові? Потрібно розділяти особу художника й ті брази, які він утілює. Я дивився фільми про Джеймса Бонда. Сьогодні він уособлює образ вдалого супермена, якому дається все легко. Нічого поганого в цьому немає. Цю стрічку я ще не бачив, але обов’язково збираюся її переглянути.
 
«У тебе є тільки один шлях на Батьківщину, до свого народу, в слов’янський світ із холодного жорстокого розсудливо-меркантильного Заходу. Ти повинна захопити й доставити в правоохоронні органи Росії виконавця ролі Бонда Деніела Крей га – цю машину для вбивства, створену НАТО, що ненавидить усе радянське і слов’янське, все народне. Хай він розповість, які ще плани із дискредитації Росії пишуть у Пентагоні й Голлівуді, щоб вбити клин між російським і українським народами. Подумай, Олю, тобі жити. Якщо ж ти продовжиш будувати свою кіно кар’є ру й особисте життя такими сумнівними методами, зраджуючи дружбу слов’янських народів і віддаючи перевагу західним чоловікам, на тебе чекає забуття та сувора оцінка нащадків.
 
Серґєй Малінковіч, депутат, Голова ЦК КП, Єкатєріна Стягайло, член КП, соціолог, Андрєй Міхєєнко, член КП, робітник, Владімір Мухін, депутат, член ЦК КП, Анна Сахарова, вчителька, Єлізавєта Калацкая, продавщиця, член КП, Вєроніка Кліновіцкая, член КП, державний радник першого класу».
 
Наталя Вітренко з Конотопа, лідер Прогресивно-соціалістичної партії України:
 
 Вважаю ганьбою той факт, що українська дівчина знімається в такому кіно. Ганьба це не тільки для неї, але й для властей України.
 
Отже, позицію пітерських комуністів підтримала тільки лідер ПСПУ, інші показали себе повними опортуністами. Є над чим замислитися.