16 квітня у Дніпрі в Музеї АТО відкривається виставка картин "Повернення додому", в експозиції якої – 24 картини, створені художниками з різних частин України на підтримку українських полонених моряків.
Нагадаємо, 25 листопада 2018 року прикордонні кораблі Російської Федерації здійснили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполя Азовського моря. У полон потрапили 24 українські моряки, троє з них були поранені. Сьогодні військовополонені перебувають у російській в'язниці.
Читайте також: Тиждень австрійського кіно та Французька весна. Найважливіші культурні події тижня
Майже відразу після цих подій художниця Беата Куркуль написала графічний малюнок «Маленький кораблику, повертайся додому». Ідею підхопила мачуха наймолодшого полоненого моряка – 19-річного Андрія Ейдера. Вона закликала долучитися до цього проекту різних українських художників.
Кожна з 24-ох картин адресована конкретному бійцю. Організатори зазначають, що після повернення додому вони отримають ці картини у подарунок.
Виставка триватиме до 20 квітня.
17 квітня у Києві стартує 8-ий Міжнародний фестиваль короткометражних фільмів (Kyiv International Short Film Festival (KISFF2019), який є наймасштабнішим заходом в Україні, присвяченим короткому метру. Цьогоріч у програмі фестивалю – понад 300 стрічок, розподілених на 35 блоків.
Зокрема, до конкурсної програми KISFF2019 входить шість блоків: міжнародний конкурс: змарнована юність, національний конкурс: блок №1, міжнародний конкурс: розмови тет-а-тет, національний конкурс: блок №2, кіноконкурс "Виклик" та міжнародний конкурс: прослухати повністю.
Як зазначається, цьогоріч у фокусі фестивалю опиняться події 1989 року — демократичні трансформації у сусідніх країнах (програма «Коли твої сусіди будує демократію»), 30 річниця фестивалю КРОК та падіння Берлінського муру.
Окрім того, спеціально для KISFF куратори Berlinale приготували одразу дві програми — «Руйнуючи стіни» що допоможе ширше поглянути на події 1989 року та Should I Stay Or Should I Go зі спеціальною кураторською підбіркою.
Читайте також: Нова хвиля українського кіно: Острівець можливостей
Серед особливих програм цього року – сучасне та ретро кіно Сенегалу та програма The Revolution Will Not Be Televised, що розповість чимало захоплюючих історій про життя афроамериканців.
Для шанувальників анімації KISFF підготував одразу три кінопрограми. «Анімаційне божевілля», що вже п’ять років поспіль збирає повні зали, «Квір анімація» та ретроспективу першого українського фестивалю анімації КРОК.
Також на фестивалі відбудеться кілька світових прем’єр в рамках в українського та міжнародного конкурсів. Особливої уваги варта програма Short Matters, де будуть представлені фільми-номінанти на премію Європейської кіноакадемії, а також традиційні «Фестивальні хіти», «Комедії» та програма для дітей та підлітків.
Своєю чергою, серед вечірніх сеансів на фестивалі — програма про ґендер та ідентичність Out & Proud. Midnight Sexy Shorts — короткий метр, що досліджує тему сексуальності, веселі та абсурдні стрічки в Short Attack, а також «100 фільмів за 100 хвилин».
Водночас пошановувачів експериментального короткого метру KISFF запрошує на програми Realizable Ecotopias та Radical Arts_Acts, що розкриють теми екологічних утопій та революційного мистецтва. Фестиваль також готує низку спеціальних подій, серед яких – показ-вечірка у Closer та творчі зустрічі з представниками світової кіно індустрії.
KISFF2019 проходитиме на двох локаціях: більшість показів – у кіноетатрі "Київ", кіношкола та інші заходи – у Kyiv Academy of Media Arts.
Фестиваль триватиме до 21-го квітня.
19 – 20 квітня у Києві, Львові, Одесі, Рівному, Харкові, Дніпрі, Запоріжжі, Чернівцях та Івано-Франківську у рамках Міжнародного фестивалю "Французька весна в Україні" стартує показ "ДОВГІ НОЧІ КОРОТКОГО МЕТРА 2019".
Глядачам пропонують упродовж 6-7 годин подивитися підбірку найкращих французьких короткометражних фільмів, поки на вулиці ніч. Особливий акцент програма робить на стрічках, які побачили світ нещодавно. Більшість фільмів з «Ночей» були представлені публіці на міжнародних кінофестивалях у Каннах, Клермон-Феррані, Нью-Йорку та Торонто. Зокрема, до програми показу увійшли фантастичні драми, комедії, анімаційні стрічки.
Читайте також: Історія та спецефекти. Яке місце історичних стрічок у сучасному українському кіно
Усі фільми (загальний хронометраж: 337 хв) демонструються мовою оригіналу з українськими субтитрами.
20 квітня у Львові у рамках показу шостого кіноальманаху "УКРАЇНСЬКА НОВА ХВИЛЯ: КРАСИВІ ДВАДЦЯТИЛІТНІ", до якого увійшли найкращі українські короткометражні картини 2018 року, пройде ексклюзивна зустріч з режисерами та акторами, які безпосередньо брали участь у створенні стрічок.
"Усі автори "Красивих двадцятилітніх" – молоді амбітні режисер(к)и, які задають нові тренди в українському сучасному кіно та змінюють його сприйняття у світі. До альманаху увійшли топові стрічки ключових жанрів – комедії, трагікомедії, драми, анімації, документального кіно, які об’єднав мотив персональних дилем "маленької людини"", – йдеться в описі події.
До кіноальманаху увійшло п'ять картин, відзначених нагородами престижних українських та міжнародних фестивалів.
Спортивна драма "Штангіст" Дмитра Сухолиткого-Собчука, розповідає, як важкоатлет Петро готується до відповідальних змагань. Перед турніром Петро дізнається трагічну новину, важкий вибір лягає на його плечі. Петро бореться з внутрішніми переживаннями, які роблять з нього більше аніж "механічний шматок м’яса".
У трагікомедії "MIA Donna" Павла Острікова, подається історія з буденного життя 46-річної Оксани, яке змінюється, коли її чоловік Толік перетворюється на семирічного хлопчика. Лікарі безсилі, і ніхто не може повернути його назад. Оксана чіпляється за старе життя, проте проблема виявилась серйознішою, ніж їй здавалось.
Драма "В радості і тільки в радості" Марини Рощиної є історією про материнство та виклики, які постають перед жінкою. Молода одинока матір закохується в хлопця, але не наважується розповісти, що у неї є син. Стосунки стрімко розвиваються, і зізнатися стає все важче. Перед нею постає вибір між особистим життям і відповідальністю перед дитиною.
Читайте також: "Чапаєв" і темрява. Чим загрожує кінематографу розвиток онлайн-сервісів і чи загрожує взагалі
Анімаційна стрічка "Про Марка Львовича Тюльпанова, який розмовляв із квітами" Дани Кавеліної наповнена сюрреалістичними образами, що підіймають гостросоціальну проблематику. Авторка не намагається втекти в світ фантазій, а навпаки – з допомогою виражальних засобів анімації виявляє і підкреслює проблеми людей під час війни.
У документальній картині "Діорама" Зої Лактіонової життя тече своєю буденною реальністю, але раптом щось невловиме змінює його хід. Все, що залишається — це занурюватись у спогади, в яких все зберігається недоторканно, наче в музеї. Маріуполь – курортне місто. Море – радість купання та відпочинок. Та раптом, в цю картину, яка була незмінною багато років, втручається війна.
11 квітня стартували покази у столичних кінотеатрах “Київ” та “Жовтень”, а з 25 квітня фільми можна буде переглянути у мережах “Кінопалац” (Львів, Чернівці) та “Планета кіно” (Київ, Харків, Одеса, Львів)
20 – 22 квітня у Києві на території Національного спортивного комплексу "Олімпійський" пройде 18-ий Міжнародний книжковий ярмарок "Медвін: книжковий світ".
Традиційно учасники запропонують книжки на будь-який смак за цінами видавництв. Крім того, під час ярмарку пройдуть автограф-сесії знаних та молодих письменників, презентації новинок, поетичні вечори, панельні дискусії, художні виставки, зустрічі та спілкування з однодумцями!
Читайте також: Мистецтво та розбещення у новому французькому кіно
Зокрема, на цьогорічному "Медвіні" будуть представленні такі видавництва: "Холодний Яр", "Школяр", "Видавництво Старого Лева", "Зелений пес", "Каламар", "Ранок", "Люта справа", "Юніверс", "Ярославів Вал" та інші, журнали: "ШО", "Стіна", "Радуга", "Високий тон".
Водночас для дітей упродовж ярмарку проводитимуться різноманітні заходи від дитячого табору "Козацька Фортеця", серед яких – майстер-класи з володіння козацькою шаблею, палицею та довбнею та виготовлення пташки-мотанки.