Кінець 70-літньої війни. КНДР і Південна Корея підпишуть мирний договір

27 Квітня 2018, 12:42

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин та президент Південної Кореї Мун Чже Ін у п’ятницю, 27 квітня, домовилися про намір в кінці року підписати мирний договір про закінчення війни між країнами, яка тривала майже 70 років. Про це повідомляє CNN.

 

Зазначається, що під час переговорів лідери обох країн підписали "Декларацію Панмунджома за мир, процвітання і об'єднання на Корейському півострові".

 

"Обидва лідери урочисто заявляють … що на Корейському півострові більше не буде війни, і почалася нова епоха миру", – йдеться у повідомленні.

 

Так, дана заява зроблена після 30-хвилинної приватної розмови між двома лідерами.

 

"Південь і Північ працюватимуть разом, щоб пом'якшити гостру військову напруженість на Корейському півострові та істотно усунути небезпеку війни. Південь та Північ погодилися припинити всі бойові дії проти іншої сторони, які є джерелом військової напруженості та зіткнень у всіх районах, включаючи землю, море та повітря", – йдеться у повідомленні.

 

Як відзначає Bloomberg News, Кім Чен Ин та Мун Чже Ін наступного місяця проведуть військові переговори.

 

Наголошується, що обидві сторони "підтвердили свою спільну мету без'ядерного Корейського півострова шляхом повної денуклеаризації".

 

"Південна і Північна Корея домовилися докласти зусиль для забезпечення підтримки і співпраці міжнародного співтовариства у справі денуклеаризації Корейського півострова", – йдеться у заяві.

 

Раніше Південна Корея запропонувала Корейській Народно-демократичній Республіці об'єднати залізничні мережі.

 

Нагадаємо, 26 березня глава Північної Кореї Кім Чен Ин заявив, що прибув на територію Південної Кореї, щоб покласти край конфронтації між країнами, та що більше не буде здійснювати ракетні запуски. 

 

Як повідомлялося, лідери КНДР та Південної Кореї провели "щирі, відверті" переговори про денуклеаризацію Корейського півострова та обговорили інші питання під час саміту.

 

Нагадаємо, 27 квітня глава Корейської Народно-Демократичної Республіки Кім Чен Ин зустрівся з президентом Південної Кореї у  демілітаризованій зоні. Кім Чен Ин став першим північнокорейським лідером, який перетнув кордон Південної Кореї після закінчення війни в 1953 році. Президент Мун Чже Ін зустрів його у прикордонному селі Пханмунджом.