Кінематографісти просять Януковича врятувати українське кіно від “покращення” Кулиняка

Акценти
30 Листопада 2012, 18:56

Кінематографісти відзначають три ключових виклики  індустрії. По-перше, це недофінансування галузі – з їх слів, в той час як бюджетом на цей рік за програмою «Створення та розповсюдження національних фільмів» передбачено видатки в сумі 163,7 млн. грн, станом на 26 листопада  з них профінансовано лише 65,2 млн. грн..

  “Другий – це дії міністра культури  Михайла Кулиняка, результатом яких є, зокрема, затримки у затвердженні переліку фільмів, що – за результатами роботи Експертної комісії Державного агентства з питань кіно – включені до програми “Створення та розповсюдження національних фільмів”», – йдеться у заяві.

 По-третє, більшість українських кінематографістів обурені планами міністра культури  перевести виробництво усіх стрічок, що створюються в рамках державної підтримки або замовлення на державні кіностудії: “Майже всі фільми, що останнього часу були визнані кіноспільнотою, глядачем та отримали призи міжнародних фестивалів, створені на недержавних студіях. Окрім того, потрібно відзначити, що державні кіностудії за підсумками 2012-го року отримали 34,1% від загального обсягу коштів, спрямованих на програму “Створення та виробництва національних фільмів”. Зважаючи на те, що реальне продукування кіно зосереджене на недержавних студіях, це співвідношення не відбиває наявного розподілу професіоналів, зайнятих у кіновиробництві в Україні.”, – вказує кіно спільнота.

“Програма, що пропонується міністром культури, має на меті каналізувати весь обсяг держфінансування на державні студії й таким чином дати їм змогу спрямовувати загальностудійні статті витрат на утримання студій.”, – наголошується у заяві.

У зв’язку з цими фактами українська кіноспільнота звернулися до президента з пропозицією особисто втрутитися у справу та сприяти у вирішенні питань, що можуть зупинити розвиток українського кінемаграфу.

Відкритий лист підписали представники двох громадських організацій – “Української Кіно-Асоціації” і “Асоціації продюсерів України”, а також більш, ніж двадцять кінематографістів, серед яких призери міжнародних фестивалів в Каннах, Берліні, Локарно, Роттердамі,  Карлових Варах.

90