Кімнатний терморегулятор на поверхню Danfoss Icon Dial: призначення, характеристики та застосування

24 Травня 2024, 17:36

Сьогодні автоматизація будівель стає все більш популярною, оскільки вона допомагає заощадити ресурси та кошти. Система автоматизації будівлі або будинку включає різні види пристроїв, наприклад, контролер, частотнік (є різні види, що відрізняються характеристиками, властивостями, призначенням та сферою застосування), лічильники та кімнатні терморегулятори. Усі вони вирішують питання економічної доцільності.

Призначення

Терморегулятори серії Danfoss Icon™ Dial – простий електромеханічний пристрій. Призначені для керування температурою обігрівальних систем – радіаторів (підлогових, настінних) та теплої підлоги.

Правильно встановлена температура як створює комфортну атмосферу, а й сприяє підвищенню працездатності, скорочує витрати теплової енергії. Приміром, зниження температури на 1ºС скорочує витрата енергії на 5-6%.

Характеристики

Кімнатний терморегулятор Данфосс Icon™ Dial є лаконічним пристроєм невеликого розміру з дисковим регулятором. Навколо диска, що обертається, з ризиками-покажчиками розміщена шкала. З його допомогою можна встановити температуру від +5 до +30ºС. Також є режим захисту від замерзання. Він гарантує підтримку мінімальної температури +5ºС, що дозволяє заощаджувати теплову енергію та запобігає розморожуванню труб взимку. Для фіксації вибраної температури застосовують обмежувачі, які розташовані під дисковим регулятором.

Після виставлення необхідної температури пристрій переходить у режим очікування. Після того, як t опуститься на 2ºС нижче за виставлену позначку, прилад включає нагрівання, а при перевищенні – відключає. Завдяки цьому в приміщенні підтримується комфортна температура та знижується витрата теплоносія та електроенергії.

Для контролю температури застосовують релейний контролер із тепловим прискорювачем. Джерелом живлення є електромережа 220-240 В ~ 50/60 Гц. Споживання електроенергії приладом – 0,4 Вт. Максимальний пусковий струм – 3A ≤ 100 мс. Датчик температури повітря – 47 кОм, NTC.

Термостат має релейний вихід і може контролювати до 5 термоелектроприводів. Клас захисту II (IP: 21) – пристрій не потребує заземлення та має подвійну ізоляцію.

Мінімалістичний дизайн дозволяє вписати терморегулятор Danfoss Icon Dial в будь-який інтер’єр. Колір корпусу з часом не змінюється, оскільки матеріал стійкий до ультрафіолетового випромінювання.

Застосування

Терморегулятор системи Danfoss Icon™ Dial дозволяє регулювати температурний режим як в одному приміщенні, так і кількох. Його можна встановлювати в систему «розумний дім», оскільки він сумісний із модулем Zigbee Danfoss Icon™ та іншими компонентами автоматизації від данської компанії Danfoss.

Терморегулятори можна використовувати в офісах, дитячих установах, квартирах та приватних будинках. Пристрій дозволяє керувати роботою нагрівальних приладів – конверторів, радіаторів, теплої підлоги з однієї точки, включати та вимикати їх, регулювати температуру, уникаючи коливань та розморожування труб.

Позначки: