Кім Чен Ин прибув до Росії на саміт з Путіним

24 Квітня 2019, 09:24

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин у середу, 24 квітня, перетнув кордон з Росією на поїзді. Це його перша поїздка до РФ, спрямована на пошук підтримки російського президента Владіміра Путіна в той час, коли ядерні переговори з Сполученими Штатами Америки перебувають у невизначеності. Про це повідомляє агентство Reuters.

 

Очікується, що глава КНДР шукатиме допомоги союзника для зменшення економічного тиску, викликаного американськими і міжнародними санкціями.

 

Зокрема, він зустрінеться з Путіним у Владивостоці в четвер у зв'язку з ядерним глухим кутом у переговорах зі США, сказав помічник Кремля Юрій Ушаков.

 

"За останні кілька місяців ситуація навколо півострова дещо стабілізувалася, багато в чому завдяки ініціативам Північної Кореї з припинення ракетних випробувань і закриття свого ядерного полігону", –  зауважив Ушаков.

 

"Росія має намір допомогти будь-яким способом закріпити цю позитивну тенденцію", – додав вiн.

 

 

 

 

Так, Кіма, який приїхав в броньованому потязі, на російському кордоні зустріли квітами та хлібом і сіллю.Потім він відвідав російсько-корейський дім дружби, розташований на станції, побудованій перед візитом 1986 року його покійного діда і засновника держави Кім Ір Сена, який помер у 1994 році.

 

 

 

 

Водночас офіційне агентство Пхеньяна KCNA повідомило, що Кім вирушив до Росії у супроводі ключових помічників, зокрема міністра закордонних справ Рі Йонг Хо і ядерного переговорника Чоен Хуї.

 

Раніше агентство Yonhap з посиланням на джерела в Москві повідомило, що  Кім Чен Ин може відвідати російський Далекий Схід для зустрічі з Путіним.

96