Кількість заражених COVID-19 у світі сягнула трьох мільйонів

27 Квітня 2020, 12:53

Станом на понеділок, 27 квітня, у світі зафіксовано 3 004 891 випадок зараження COVID-19. Про це свідчать дані сайту Worldometer.

 

207 262 людини загинули, 882 984 – вилікувалися.

 

Найбільше заражених у США, Іспанії та Італії.

 

Станом на 27 квітня в Україні зафіксовано 9009 випадків COVID-19. З них 220 летальних, 864 пацієнти одужали. За добу зафіксовано 392 нові випадки. 

 

Нагадаємо, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.