Кількість загиблих унаслідок зіткнення потягів у Німеччині зросла до десяти

9 Лютого 2016, 20:32

Десять людей загинули внаслідок зіткнення поїздів на залізниці в Німеччині. Понад сотня дістали поранення. Два десятки чоловік перебувають у критичному стані. Один рахується зниклим безвісти.

Два зустрічні потяги зіткнулися лобом у лоб. Один із них буквально ввійшов у другий, понівечивши і кабіну, і перший вагон. Обидва машиністи померли на місці. Версію теракту поліція відкидає.

"На місці працюють понад сто рятувальників, їхнє головне завдання зараз – діставати потерпілих. Їх уже більше сотні, третина – тяжко поранені", – доповідав про хід рятувальної операції речник німецької поліції Райнер Шарф.

Дивіться також: У мережі з'явилися фото з місця зіткнення пасажирських потягів у Німеччині

Постраждалих евакуйовували з місця трагедії гелікоптерами та катерами по річці. Допомогу повітряними суднами надала сусідня Австрія. Із неї також прибули рятувальні бригади з досвідом роботи в горах. На місце подій прибув міністр транспорту ФРН Александер Добріндт.

"Швидкість у них була приблизно 100 км/год. Ми з'ясовуємо обставини інциденту. Це одна з найжахливіших катастроф в історії Німеччини останніх років", – прокоментував ситуацію він.

Поїзди належать французькій міжнародній фірмі. Залізничним полотном опікується німецька державна компанія. Більшість колій у країні обладнані сучасною електронною системою безпеки, яка стежить за тим, щоби такої аварії статися не могло. Але на цьому відрізку – ще старі реле, якими працівники залізниці керують у ручному режимі. Тому одна з головних версій трагедії – людська помилка.

Як уже повідомлялося, на місці аварії вже знайшли так звані чорні скриньки – прилади, які фіксували важливу інформацію про рух потягів і дії машиністів. Це допоможе встановити причину трагедії.

Як повідомлялося, у Німеччині 9 лютого зіштовхнулися два пасажирські потяги. Серед постраждалих громадян України не виявили.