Кількість студентів з України у Польщі зросла утричі

28 Вересня 2018, 10:07

 За три останніх роки кількість студентів з України зросла в Польщі з майже десяти тисяч до 35 тисяч 584 осіб. Про це повідомив Польський Інститут публічних справ, передає "Польське радіо" у четвер, 27 вересня.

 

Згідно з опитуваннями, українці обирають навчання у Польщі через те, що там нижчі витрати на життя, ніж в інших країнах; існує перспектива навчання без оплати чи з пільгами в оплаті; можна легше потрапити на навчання; існує можливість після закінчення вишу знайти роботу за спеціальністю; а також тому, що на даному відділі чи у даній вищій школі добра якість освіти.

 

Інститут публічних справ звертає увагу, що хоча українці й мають, теоретично, деякі пільги в справах отримання візи чи роботи, та все ж, на практиці, студенти часто зустрічаються з певними труднощами.

 

"Лише 9% українських студентів планують повертатися додому. 29% хочуть переїхати в іншу країну ЄС, 28% українських випускників польських вишів хочуть залишитися в Польщі. А 26% студентів ще не знають, куди вони поїдуть", – йдеться у повідомленні.

 

Серед тих, хто хоче залишатися в Польщі, головні причини цього рішення: вища зарплата, кращі умови життя та добрі можливості працювати за фахом.

 

Зазначається, що опитування українських студентів було проведено серед понад тисячі осіб в Інтернеті з 28 березня по 4 травня 2018 року.

 

Нагадаємо, більшість українців, які працюють у Польщі, заявили про готовність переїхати до Німеччини, якщо для них відкриється німецький ринок праці.