Кількість охочих евакуюватися із сектора Газа до України зростає

Акценти
20 Листопада 2012, 16:15

«За попередніми списками, близько 300 українських громадян заявили про бажання евакуюватися до України у разі проведення Ізраїлем наземної військової операції», – сказав він.

Волошин зазначив, що на сьогодні робиться все можливе для того, щоб ті громадяни України, хто готовий виїхати вже сьогодні, могли залишити територію Сектора Газа через кордон з Єгиптом.

Волошин повідомив, що на КПП «Рафах» на кордон між Палестинською Автономією та Єгиптом постійно чергують українські дипломати, які надають сприяння у перетині кордону.

За словами Волошина, також опрацьовується альтернативний план евакуації українців через КПП на ізраїльсько-палестинському кордоні, який зараз відкритий тільки для дипломатів з подальшою доставкою на ізраїльсько-йорданський кордон та повернення в Україну через територію Йорданії.

Волошин звернув увагу, що на сьогодні КПП «Рафах» на кордоні з Єгиптом відкритий цілодобово і всі охочі українські громадяни можуть залишити територію Палестини і виїхати в Єгипет, а потім українські дипломати допоможуть українцям виїхати з Єгипту в Україну.

Волошин повідомив, що на сьогодні, за даними правоохоронних органів Палестинської Національної Автономії, в Секторі Газа проживає близько 1 тис. громадян України.

«Це дані палестинські. Не факт що їх стільки. Ці люди дуже часто приїжджають і не стають на консульський облік», – додав він.

За словами Волошина, більшість українських громадян в Секторі Газа – це жінки, які вийшли заміж за громадян Палестини, або їхні діти.

При цьому громадяни України не зверталися з проханням про евакуацію з Ізраїлю, зазначив Волошин.

«Ми в контакті з нашими громадянами в зоні конфлікту. Питання про евакуацію з Ізраїлю сьогодні не стоїть. Ніхто не звертався, щоб виїхати», – сказав він.

Дипломат додав, що всі охочі можуть спокійно виїхати з країни, всі рейси проходять у штатному режимі.

Нагадаємо, напередодні повідомлялося про 200 українців, які звернулися з проханням про евакуацію з Сектора Газа. Станом на 19 листопада звідти було евакуйовано 4 українські родини – 20 осіб.

Минулого тижня із сектора Газа поновилися ракетні обстріли півдня Ізраїлю. У свою чергу, Ізраїль завдає ударів по Газі з повітря і моря, при цьому повідомляється про підготовку до проведення наземної операції у секторі.

Нинішня хвиля насильства вже призвела до загибелі близько 100 палестинців та трьох ізраїльтян, сотні людей поранено.

Позначки:
90