Кількість мешканців Криму, які заявляють про бажання виїхати з півострова, постійно збільшується. Про це в коментарі Тиждень.ua заявила координатор громадської ініціативи «Крим-SOS» Таміла Ташева.
«Загалом за час окупації, за офіційними даними, виїхали близько 17 тисяч людей. Близько половини з них – кримські татари. І ця цифра має тенденцію збільшуватись», – зазначила активістка.
«Якщо раніше офіційні органи, які опікуються переселенцями, отримували на тиждень близько 5 звернень від кримчан, які хотіли виїхати з півострова, то тепер надходить близько 5 звернень на день», – додала вона, підкресливши, що цифри стосуються лише звернень до державних інституцій.
«Основні причини – це дискримінація корінного народу півострова – кримських татар та утиски україномовного населення. Крім того, останнім часом почали більше виїжджати кримські татари, адже серед них відбувається багато викрадень і випадків порушень прав людини», – наголосила Ташева.
За її словами, здебільшого люди виїжджають безперешкодно, однак трапляються деякі проблеми при виїзді чоловіків призовного віку.
«На превеликий жаль, на адміністративному кордоні з материком відбуваються інциденти з українськими прикордонниками. Зафіксували багато випадків, коли людей просто висадили з потяга, який прямував на Київ, через відсутність додаткових документів, окрім паспорта, хоча стаття 10 Закону про окуповані території чітко вказує про те, що для громадян
України в’їзд та виїзд з окупованих територій є безперешкодним. Згадані інциденти відбулися в місті Мелітополь, де такі випадки зафіксували не лише ми, а й інші правозахисники», – зазначила Ташева.
«На жаль, українська прикордонна служба часто поводиться некоректно з громадянами, які залишилися на окупованій території. Їх сприймають фактично як іноземних громадян та ставляться до них, як до сепаратистськи налаштованих», – резюмувала вона.