Кіберполіція припинила роботу одного з найбільших в Україні піратських сайтів

15 Листопада 2016, 16:43

Кіберполіція викрила один із найбільших піратських сайтів України. Наразі розпочато кримінальне провадження за фактом порушення авторського і суміжних прав. Про це повідомили в прес-службі Національної поліції України.

Згідно з повідомленням, до Департаменту кіберполіції Національної поліції України звернулись правовласники-учасники Американської асоціації кінокомпаній (Motion Picture Association of America) та низка українських правовласників, щодо порушення авторських та суміжних прав одним із веб-ресурсів.

«За даним фактом поліція розпочала кримінальне провадження, у межах якого, оперативники Департаменту кіберполіції припинили діяльність групи піратських онлайн-кінотеатрів. Вже вилучено обладнання, яке використовувалось для організації діяльності їх технічної інфраструктури. Проведено санкціоновані обшуки в офісних приміщеннях, дата-центрах, помешканнях фігурантів кримінального провадження та зібрано додаткові докази протиправної діяльності веб-ресурсів», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: У Польщі затримали українця, якому в США інкримінують створення найбільшого в світі піратського веб-сайту

Також повідомляється, що за даними поліції, до створення ресурсу були причетні близько 19-ти осіб. Саме вони адміністрували, підтримували та наповнювали сайт. Проведені експертизи підтвердили збитки правовласникам у розмірі близько 5 мільйонів гривень.

«Окремо ідентифіковані іноземні (зокрема, «офшорні») та низка українських компаній. Через їх рахунки здійснювалася легалізація коштів, отриманих в результаті незаконної діяльності ресурсів злочинної групи. Розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за ч. 3 ст. 176 (Порушення авторського права і суміжних прав) Кримінального кодексу України, триває. Разом з тим, з урахуванням специфіки роботи піратських ресурсів такої категорії, поліцією ведеться постійний моніторинг мережі Інтернет для виявлення фактів можливого відновлення роботи піратських сайтів», – зазначили в Нацполіції.

Нагадаємо, раніше СБУ заблокувала діяльність міжнародної групи кібершахраїв, які присвоїли майже 15 млн грн.

Крім того, кіберполіція припинила роботу сервера керування бот-мережею, який адміністрували російські спамери та який координував розсилку спаму за допомогою зламаних серверів низки українських і зарубіжних компаній.