Департамент кіберполіції Національної поліції України надав практичні рекомендації українським Інтернет-провайдерам, як заблокувати доступ до веб-ресурсів без закупівлі спеціального технічного обладнання. Про це повідомляється на сайті департаменту.
Згідно з повідомленням, фахівці розробили низку рекомендацій для підприємств, установ та організацій усіх форм власності.
«Так, працівники Департаменту кіберполіції зазначають такі методи блокування, як блокування за IР-адресами, за допомогою DNS та по URL. Найбільш ефективним методом серед них працівники поліції виділяють саме блокування ресурсів за допомогою блокування IР-адреси. Більше того, налаштування обладнання за такими рекомендаціями не потребує додаткових фінансових затрат та придбання техніки», – йдеться у повідомленні.
Кіберполіція звертає увагу користувачів, що останнім часом у мережі з використанням прийомів агресивного маркетингу швидко розповсюджуються спеціалізовані браузери.
«Вони під легендою надання можливості здолати обмеження доступу до заблокованих ресурсів, насправді отримують повний доступ до операційної системи та персональних даних користувача. У подальшому, отримана зловмисниками інформація може використовуватись ними на власний розсуд. Крім того, вони таким чином матимуть змогу використовувати комп’ютери користувачів у протиправних діях», – наголосили в кіберполіції.
Детальні рекомендації департаменту читайте тут.
Як повідомлялося, 16 травня президент Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій). Указ набуває чинності в день опублікування.
Серед компаній, які потрапили під дію санкцій, зазначені російські ресурси "Mail.ru", "Яндекс", "ВКонтакте" і "Однокласники", а також низка російських банків, авіакомпаній і ЗМІ: РЕН ТВ, НТВ ПЛЮС, РБК, ТНТ, "Первый канал". Загалом у списку санкцій України 1 228 фізичних осіб та 468 юридичних.