Кібератаки і гучні вбивства. Розвідка з США спрогнозувала дії Кремля у 2018 році

29 Грудня 2017, 10:40

Приватна американська розвідувально-аналітична компанія "Stratfor" прогнозує напруженість відносин між Росією і США, а також нові кібератаки та гучні вбивства – проти України та її прихильників. Про це повідомляє "Апостроф" з посиланням на дані "Stratfor".

Згідно прогнозу, у межах коригування своєї стратегії Росія буде концентрувати свою увагу на Азіатсько-Тихоокеанському регіоні в 2018 році. Поки КНДР працює над засобами ядерного залякування, Кремль продовжить закулісну підтримку північнокорейського уряду шляхом поставки палива та підтримки торгових зв'язків з країною-вигнанцем. Москва буде намагатися використовувати Пхеньян в якості важеля для переговорів зі США, а також з Японією та Південною Кореєю.

Китай також буде відігравати важливу роль у міжнародній стратегії Росії в 2018 році. Будучи найбільшим торговельним партнером Росії, Китай допоміг послабити економічну залежність країни від Заходу. Активізація співробітництва дозволить обом країнам ізолювати себе від тиску США і кинути виклик стратегічному положенню Вашингтона в різних точках світу.

Відгомін холодної війни. Не менш важливими наступного року будуть відносини Москви із Заходом. У 2018 році може зрости напруженість між Росією і США. Вашингтон заявив, що наступного року він може чинити тиск на Росію за допомогою різних засобів, включаючи більш важкий режим санкцій і продаж летального озброєння Україні. У той же час США нарощують свою систему протиракетної оборони в Європі й Азії.

Відчувши сповна життя під санкціями, Москва рішуче хоче не допустити додаткових обмежувальних заходів з боку Вашингтона в 2018 році. Враховуючи це, Росія визначить сфери, в яких вона буде готова або співпрацювати зі США, або вести переговори про поступки. Такими сферами можуть стати мирний процес у Сирії, переговори з Північною Кореєю або конфлікт в Україні. Тим часом Москва буде готуватися до того, що її зв'язки з Вашингтоном ще більше погіршаться – через зміцнення відносин в Азії та на Близькому Сході, а також через нарощування військових сил на прикордонних територіях, наприклад, розгортання ракетних систем "Іскандер" в Калінінградській області.

На додаток до хвилювання РФ із приводу санкцій Європейський союз буде голосувати за продовження обмежувальних заходів проти країни протягом наступного року. ЄС, однак, не піде за прикладом Штатів, якщо ті введуть нові санкції проти Москви за політичне втручання, незважаючи на те, що 2018 рік надасть Росії широкі можливості для такого втручання у справи Європи. Італія готується провести вибори до травня, і Кремль буде використовувати свою перевірену зброю гібридної війни – дезінформацію, пропаганду та кібератаки – в надії проштовхнути до влади в Римі більш лояльний до нього уряд. Зрештою, якщо до влади прийде популістський "Рух п'яти зірок", то він може порушити одноголосне голосування, необхідне для продовження санкцій ЄС проти Росії в майбутньому. Впливати на результати виборів буде непросто, як зрозуміла Москва під час останніх політичних перегонів у Франції та Німеччині. Тим не менш Росія буде продовжувати сіяти розбрат серед країн-членів ЄС, навіть якщо не досягне своїх цілей в італійських виборах.

Ситуація в Україні. Новий рік принесе свою частку активності й нестабільності для України. Так, країна проведе 2018 рік у підготовці до президентських і парламентських виборів, які мають відбутися в 2019 році. Це будуть перші вибори після дострокового голосування, що відбулося після масових протестів на Майдані в 2014 році. З наближенням виборів 2019 року протести та ротації у владі досить вірогідні, можливі й дострокові вибори.

Але Україна не буде відхилятися від свого прозахідного курсу, адже буде переживати ще один рік війни на сході країни. Хоча США та Росія перейдуть до переговорів щодо конфлікту на Донбасі й можуть навіть просунутися в питанні миротворців ООН, рішення в більш широкому сенсі залишиться недосяжним в 2018 році. У результаті Україна продовжить отримувати політичну, економічну допомогу та підтримку у сфері безпеки з боку США та західних партнерів, в той час як сама вона буде прагнути до подальшої інтеграції з Польщею і країнами Балтії у сферах економіки, енергетики та безпеки.

Тим часом Росія активізує свою гібридну військову кампанію – що припускає кібератаки і гучні вбивства – проти України та її прихильників.