Кібератака на сервери Міноборони та МЗС ФРН. Від уряду Німеччини вимагають пояснень щодо атаки російських хакерів

1 Березня 2018, 13:19

Депутати німецького Бундестагу завили про вимогу від федерального уряду чітких пояснень щодо атаки російських хакерів у цифрові мережі уряду Німеччини. Про це повідомляє Deutsche Welle.

 

Зазначається, що з даної нагоди профільний комітет парламенту анонсував спеціальне засідання, яке відбудеться  в четвер, 1 березня.

 

"Успішна кібератака чітко вказує, що цифрові мережі уряду недостатньо захищені. Позаяк ці дані надважливі, така ситуація є неприйнятною", – зауважив речник комітету Мануель Геферлін.

 

Очікується, що на засіданні будуть присутні представники міністерств внутрішніх справ, оборони та закордонних справ ФРН та держслужб з питань цифрової безпеки, які повинні надати депутатам роз'яснення.

 

У свою чергу, речник з питань IT фракції соціал-демократів Єнс Ціммерманн у Twitter закликав уряд надати Бундестагу повну інформацію про кібератаки.

 

 

 

Водночас заступник голови фракції Зелених Константін фон Нотц сподівається, що уряд роз'яснить, які саме дані опинилися під атакою і "наскільки погана ситуація з ІТ-безпекою в країні".

 

 

Нагадаємо, 28 лютого стало відомо, що група хакерів Fancy Bear (APT28), діяльність якої пов'язують з Росією, здійснила кібератаку на комп'ютери Міністерства закордонних справ та Міністерства оборони Німеччини, впровадивши шкідливе програмне забезпечення.  За інформацією німецького агентства dpa, хакери, ймовірно, розмістили шкідливе програмне забезпечення в ключовій урядовій мережі. Працівники служби безпеки виявили слід атаки в грудні 2017 року. У МЗС Німеччини підтвердили цю інформацію. За даними ЗМІ, унаслідок атаки хакерам вдалося проникнути в так звану "Інформаційну мережу Берлін-Бонн" (IVBB), яка використовується Відомством федерального канцлера Німеччини, федеральними міністерствами та службами безпеки, а також Бундестагом та Бундесратом.